Втішні новини для рибалок-любителів

ribalka

Не так давно активні та небайдужі мешканці Нової Каховки, зокрема члени міської організації Українського товариства мисливців та рибалок, порушували питання щодо промислового та любительського лову риби у забороненій 10-км зоні від Каховської ГЕС. Як ми інформували раніше, вони були розглянуті на сесії міськради й відповідні звернення направлені до Міністерства аграрної політики та продовольства. І сьогодні можемо говорити про конкретні результати.

Як повідомив радник міського голови Вадим Мерзлов, щороку Мінагрополітики затверджує Режим рибальства у басейні Чорного моря.

– Такий документ на поточний рік вже є. І тут бачимо суттєві зміни на нашу користь, – зазначив Вадим Миколайович. – Промислове рибальство на 10-кілометровій ділянці р. Дніпро униз за течією від греблі Каховської ГЕС фактично є забороненим. Єдиним дозволеним видом спеціального використання водних біоресурсів є обмежений лов тюльки (хоча даний вилов впродовж останніх років не здійснюється). Щодо спеціалізованого вилову оселедця, то він здійснюється від верхньої межі забороненої зони (починаючи від Дніпрян) і до Нової Тягинки. Така ж ситуація і з рослиноїдними видами риб: вилов сітками обмежений і дозволений лише від кінця Дніпрян, вниз за течією.

Що стосується любительського лову, то заядлі рибалки можуть бути спокійними: ловля риби з берега у 10-кілометровій зоні, у межах населених пунктів, тепер буде дозволеною (за винятком періодів заборони).