Вирішення проблем споживачів – у пріоритеті

За 10 місяців нинішнього року до новокаховської інспекції у справах захисту прав споживачів з різних питань особисто звернулось понад 100 споживачів, ще 64 отримали консультацію за телефоном.

Загалом задоволено 108 скарг, за якими споживачам повернуто понад 210 тис. грн. за неякісну побутову техніку, взуття, предмети побуту та продукти харчування, робота за іншими скаргами ще продовжується.

Вирішувати питання задоволення претензій споживачів доводиться шляхом листування та бесід з роз’яснення норм законодавства. Протягом 10 місяців зусиллями інспекції у справах ЗПС виявлено такі порушення: нетактовна поведінка продавців під час обслуговування, недотримання термінів гарантійного обслуговування, неналежне виконання послуг, неналежне оформлення куточків споживача тощо.

За вказаний період за скаргами споживачів інспекцією проведено 12 обстежень суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють продаж товарів та надають послуги на території міста, в деяких випадках складено протоколи про адміністративні правопорушення та передано на розгляд адмінкомісії.

Продовжується робота з оновлення дислокації підприємств торгівлі, послуг, громадського харчування на всій території міста.

Щокварталу проводиться моніторинг звернень споживачів. Основною причиною виникнення скарг є неуважність споживачів при покупці товару, а частіше під час передачі складно побутової техніки на гарантійній ремонт, незнання норм законодавства при оформленні договорів купівлі-продажу, обрання ненадійних виконавців послуг тощо. Зросла кількість надання консультацій через пресу. Так, за 10 місяців через засоби масової інформації надано 55 матеріалів з різних питань стосовно захисту прав споживачів (друковані ЗМІ – 18, інтернет-видання – 13, офіційний сайт міста – 14). Розглянуто скарг на суму 407,9 тис. грн.

Інспекція у справах захисту прав споживачів