Я б в сантехніки пішов…

Handsome young plumber in kitchen, closeup

По тому, як умільці з комунгоспів подалися за довгим євро до Польщі, Балтії та Португалії, на Херсонщині виник дефіцит представників ще однієї професії – сантехніків.

І раптом з’ясувалося, що монтажників сантехнічного обладнання жодне ПТУ не готує. Тож цю кадрову прогалину сподіваються заповнити у службі працевлаштування, відкривши підготовку таких фахівців на базі обласного Центру професійно-технічної освіти у Новій Каховці. Зупинка – тільки за коштами для придбання необхідного навчального обладнання та облаштування приміщень, каже заступник директора центру зайнятості у Херсонській області Людмила Барабаш. І виключно сантехніками обмежуватися не збираються. У планах також і підготовка для перукарень та косметичних салонів парикмахерів-візажистів, котрі також у дефіциті.

На сьогодні у ЦПТО Нової Каховки на замовлення служби працевлаштування безробітним пропонують пройти перепідготовку чи опанувати з нуля дванадцять професій. У тому числі такі «ходові», як касир та продавець, бармен та кухар, озеленювач і тракторист. Лише нинішнього року у ЦПТО понад 170 безробітних опанували нові спеціальності, і 1870 пройшли перекваліфікацію, аби підшукати гідну вакансію на ринку праці. Та ринок праці диктує своє, тож кількість професій треба збільшувати. Якщо ми, звичайно, не хочемо самотужки прокладати каналізацію чи власноруч ремонтувати крани з унітазами, за принципом «як вийде».

Сергій Яновський, Новий день