Як новокаховчани використовують отримані кошти при народженні дитини?

Народження нового життя – це найвеличніше диво на землі. Коли в родині з’являється малюк, батьки зобов’язанні створити необхідні умови для повноцінного та гармонійного розвиту дитини. У більшості сімей батьки належним чином створюють умови для проживання дитини та піклуються про маля. Але є випадки, коли батьки зловживають спиртними напоями, недостатньо приділяють уваги дитині та безвідповідально ставляться до виконання батьківських обов’язків.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради є спеціальним закладом, що проводить на території міста соціальну роботу. На спеціалістів установи покладено контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівники складають акт оцінки потреб сім’ї, де вказують умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряють  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, засобів гігієни, візка та ліжка.

Станом на 12 квітня фахівцями із соціальної роботи здійснено 70 вибіркових  обстежень сімей з метою контролю за цільовим використанням допомоги сім’ям з дітьми. Встановлено, що в 67 обстежених  сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. В трьох родинах батьки недостатньо уваги приділяють вихованню дітей, тому їх було поставлено на облік центру. Адже безвідповідальне ставлення до виконання батьківських обов’язків може призвести до негативних наслідків а саме, втручання суб’єктів соціальної роботи та позбавлення батьківських прав.

                                                                       Наталя Корсакова, директор   центру