Як буде жити профтехосвіта у наступному навчальному році

Професійно-технічні училища готуватимуть робітничих спеціалістів, які необхідні для роботи в області

5 квітня, відбулось засідання Регіональної ради професійної освіти – стейкхолдерів – при обласній державній адміністрації під керівництвом голови ОДА Андрія Гордєєва й за участі керівників професійно-технічних навчальних закладів області та керівників промислових підприємств.
Як повідомляє сайт Херсонської ОДА, це була перша зустріч стейкхолдерів у 2017 році й під час неї обговорили питання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у новому навчальному році, яке, як зазначив начальник управління освіти, науки та молоді Євген Криницький, було розроблене за пропозиціями самих професійно-технічних навчальних закладів і відповідатиме дійсним потребам Херсонщини у робочих спеціальностях.

Очільник області Андрій Гордєєв більш детально розповів про наміри у освітній роботі в 2017 році:
«План державного замовлення у 2016 році Херсонщина виконала на майже 96 відсотків і посіла друге місце серед інших областей України. Сьогодні спільними силами готується нова програма, яка міститиме у переліку тільки ті спеціальності, яких реально потребують підприємці й виробники області для роботи у них. Будемо ставити акцент на впровадження дуального навчання, в ході якого засвоєння теорії складатиме лише 30 відсотків часу навчального процесу й натомість майбутньому фахівцю більше часу буде відведено на проходження практики на підприємстві».

Працюючи над майбутнім проектом регіонального замовлення, керівництво облдержадміністрації відокремило чотири основні напрямки діяльності, які складають основу економічного розвитку області. Серед них: агропромисловий комплекс, машинобудування та суднобудування, туризм і сфера промислової переробки.

Андрій Гордєєв пояснив, що підготовку спеціалістів потрібно роботи з урахуванням потреб саме цих галузей, адже, наприклад, АПК складає 31% ВВП всієї області, а промислова галузь – 11%.

Окрім цього, члени Ради обговорили питання перегляду навчальних планів, тому що не вважають доцільним готувати в одному навчальному закладі майже однакові спеціальності.
Самі промисловики, присутні на засіданні, також попросили освітян про співпрацю, адже готові працевлаштовувати молодих спеціалістів і щоденно потребують їх, але вважають, що процес навчання занадто затягнений і набувати необхідних навичок спеціаліст міг би безпосередньо на робочому місці.
Саме тому голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв й очільник управління освіти, науки та молоді Євген Криницький одностайно рекомендували як підприємцям, так і керівникам ПТНЗ розглянути можливість майбутнього державно-приватного партнерства, завдяки якому студенти отримували б додаткові кошти, працюючи на підприємствах у період навчання, а навчальні заклади мали додаткові фінансові надходження для модернізації власних технічно-матеріальних баз.

Нову Каховку на нараді представляв профільний заступник міського голови Володимир Сироватка. Він надав нам такий коментар:

– Щодо професійних навчальних закладів міста можу сказати впевнено: найгірші часи для них позаду. Щодо перспектив на 2017-2018 навчальний рік, то вже є напрацювання, які дадуть нам змогу відкрити ще дві додаткові навчальні групи з дифіцітних спеціальностей, на які є попит у роботодавців області. Створена робоча група, яка буде опрацьовувати пропозиції, що сьогодні були озвучені на нараді. Сподіваємось на її плідну роботу та добрий результат для нашого міста.