Як будемо будувати?

56cf201424060Минулого тижня у великій залі виконкому відбулася зустріч заступника міського голови Сергія Давидюка та спеціалістів управління соцзахисту з новокаховчанами-учасниками АТО, які отримали земельні ділянки для житлової забудови. Мова йде про територію, що знаходиться за старим кладовищем. Зараз таких ділянок надано 163, з них 37 вже оформлені у власність. Планується, що найближчим часом ще близько 20 осіб отримають дозвіл на оформлення земельних документів.

Як розповів С.Давидюк, на зустріч прийшло близько 120 осіб, з яких безпосередньо брали участь в антитерористичній операції 72, решта — це близькі родичі військових. Головним завданням було донести до людей інформацію про порядок оформлення земельної ділянки, а також поінформувати їх про діючі програми допомоги і компенсацій воїнам АТО та пояснити джерела фінансування цих програм. Багатьох з присутніх цікавило питання відшкодування плати за житлово-комунальні послуги.

— Чому компенсують тільки 75% плати, а не 100%? — запитували люди, хоча стовідсоткову компенсацію за послуги ЖКГ мають тільки ті військові, які перебувають у лавах Збройних Сил України і безпосередньо знаходяться в зоні АТО.

Окрім того, не всі знали про програми щодо підвищення кваліфікації, які розроблені і діють у центрі зайнятості. Фактично учасники АТО можуть здобути другу освіту за державний кошт.

Проте головним завданням влади є об’єднання людей для однієї мети — будівництва власної оселі і забудови зазначеного мікрорайону. Хоча з числа тих, хто отримав ділянку, є бажаючі швидко продати її навіть без права власності. На даний час оформлення документів на землю коштує відносно недорого — близько 800 грн.

— Нова Каховка є чи не єдиним містом в Україні, де учасники АТО отримують земельні ділянки без всіляких перешкод, — наголосив С.Давидюк.

Ця зустріч не була останньою. Планується зібрати потенційних мешканців нового мікрорайону міста та їхніх родичів іще 3 грудня.