Як букви здолали бешкетницю. У Новій Каховці відбувся семінар вчителів-логопедів

7 грудня на базі ЗОШ №10 пройшов практичний семінар вчителів-логопедів, які працюють у школах Новокаховської міськради. Обмін досвідом проходив за темою: «Інтерактивні технології у роботі з дітьми логопатами». Керівник методичного об’єднання, вчитель-логопед 1 категорії Лілія Шевченко привітала колег і подякувала директору школи Тамарі Коткіній за розуміння глибини проблеми і за те, що логопед цього учбового закладу має всі можливості для занять із дітьми. У 10-й школі це не просто місце, а кабінет із двома великими дзеркалами, які потрібні для занять, та іншим професійним обладнанням.

Як це не прикро, а спеціалісти констатують: дітей, які приходять до школи із вадами мовлення, кожного року більшає. І одна проблема тягне за собою іншу: збіднілість мови, маловиразність. Дитина не може підібрати потрібних слів, правильно побудувати фразу. Порушення вимови різних звуків призводять до труднощів у дітей при оволодінні грамотою, читанні, письмі, рахунку. Батькам потрібно звертати увагу на розвиток мови дитині ще у дошкільному віці.

Вчитель-логопед СШ №10,3 Дар’я Стасюк провела практичне заняття для першокласників, яке називалося «Мультиплікаційний переполох». Рятуючи улюблених героїв сучасних мультфільмів від Шапокляк, діти розрізняли звуки «с» і «ш». Різноманітні цікавинки: взування двох павучків, яких звали «Сон» і «Шум», вимова імен героїв з мультфільмів, в яких є «потрібні» звуки, весела зарядка від кролика Кроша, нанизування кришечок-намистин на кольорові шнурки – не тільки ці вправи, а й багато інших давали змогу першокласникам розрізнити звуки і виявити їхнє місце у словах.

–Важливим є становлення звуків саме у першокласників, – акцентувала Дар’я Миколаївна, – щоб вже у другому класі, коли вони починають писати, не виникало такої проблеми як дисграфія. Це коли дитина плутає парні звуки, наприклад, «д» і «т», «б» і «п», «ж» і «ш».

Звичайно, допомогти дитині, особливо маленькій, легше за сприяння батьків. Добре, якщо вони не тільки розуміють, а й виконують вправи і рекомендації і шкільних, і садкових логопедів. Саме на спільній роботі спеціалістів і батьків із дитиною логопатом акцентували вчителі.

На семінарі із доповіддю також виступала вчитель-логопед 2 категорії Інна Бартащук. Щодо підбору матеріалів для методички розповіла вчитель-логопед 2 категорії Наталія Долгополова.