Як дізнатись, що ваш телефон прослуховують

Як дізнатись, що ваш телефон прослуховуютьОтримати доступ до мобільного телефону для прослуховування не складно. Це можуть зробити не тільки представники правоохоронних органів. Але є способи, що захистять від вторгнення у приватне життя.

Gazeta.ua зібрала ознаки того, що телефон прослуховують.

1. Ваш смартфон починає гальмувати

Затримки при включенні в розмову і після роз’єднання можуть означати, що встановлена шкідлива програма, яка вимагає часу на свою роботу і займає оперативну пам’ять.

2. Будьте пильні, якщо ви стали жертвою крадіжки

Якщо ваш будинок недавно пограбували, це може послужити приводом для побоювань. Могли встановити на ваш телефон пристрій для прослуховування.

3. Прислухайтеся до фонових звуків

Якщо ви чуєте статичний шум або інші фонові звуки, то є ймовірність, що ці звуки створює пристрій для прослуховування.

4. Самостійно вимикається, перезавантажується і вмикається підсвічування

Шпигунські програми завантажують оперативну пам’ять телефону, тому виникають збої. Смартфон може самостійно перезавантажуватися, щоб відновити коректну роботу системи, або сприймати ваші команди некоректно.

5. Використовуйте ваш телефон біля інших електронних приладів

Якщо ви підозрюєте, що вас можуть прослуховувати, підійдіть до радіо або телевізора під час дзвінка. Навіть якщо ви не чуєте ніяких перешкод у телефоні, вони можуть початися поруч з іншим електронним приладом. Ці перешкоди створюють статичний шум.

6. Батарея телефону нагрівається

Якщо батарея мобільного сильно нагрівається, коли телефон не використовується, це може вказувати на присутність спеціального програмного забезпечення. Така програма працює у фоновому режимі і витрачає заряд батареї.

7. Звертайте увагу на SMS-повідомлення

Повідомлення з наборами літер і цифр від невідомих номерів є дуже серйозним сигналом, що ваш телефон прослуховують. Деякі програми використовують SMS-повідомлення, для надсилання команд.

8. Телефон не вимикається

Вас прослуховують, якщо, вимикаючи телефон, екран телефону світиться тривалий час. Звертайте увагу на нетипову поведінка мобільного. Це може бути внаслідок апаратних або програмних помилок.