“Як довго ця війна тривала…”. У юнацькій бібліотеці Нової Каховки відбувся пам’ятний захід

Ні, не забути нам її.
І постріл в спину з-за дувала,
І в горах спекотних боїв.
І на граніті сірім дати,
Над трунами слова промов…
Ми довго будем пам’ятати
І вам забути не дамо.
Слапчук В.

Днями у Новокаховській юнацькій бібліотеці відбувся захід, присвячений вшануванню  пам’яті учасників бойових дій на території інших держав та памяті Героїв Небесної Сотні. Працівники бібліотеки запросили учнів Новоокаховського  електротехнічного ліцею на чолі з майстром Сніжаною Евсіховою та воїна-інтернаціоналіста, який у складі обмеженого контингенту радянських військ проходив службу на території Афганістану, учасника бойових дій Володимира Рудинця.

Він поділився нелегкими спогадами про ту страшну чужу війну. Афганістан став синонімом людського горя з присмаком смерті: палюче сонце зранку, спекотний вітер і пісок, що не давав   дихати. Це пекло назавжди закарбувалося у свідомості тих, хто його пережив.  Та скільки б не минуло років, не зітруться із пам’яті імена воїнів-героїв. За кожним – свій життєвий подвиг, своя доля. Володимир Валерійович згадав своїх товаришів, прочитав вірш до матері «Кохана жінка», яка щирими молитвами та незримими зв’язками зберегла свого сина.

Презентацію книжкових полиць “Місце подвигу –  Афганістан” і “Четверта річниця Євромайдану” підготувала і провела провідний бібліотекар Марія Федотова.  Звучали пісні, присутні переглянули уривок з кінофільму “Девята рота” та історичну хроніку тих подій.  Бібліотекар розповіла студентам про  Героїв Небесної Сотні. “Убитим і живим не було і нема за що виправдовуватися. Їх нема в чому звинувачувати. Але їх варто пам’ятати. Потрібно пам’ятати цю війну, і цю трагедію, – закликала вона. –  Живі завжди в боргу перед мертвими. Наші діти та онуки мають знати своє історичне минуле, найбільше правди, нехай гіркої, але правди. Низько вклонімося їх матерям, які чекали, але так і не діждалися своїх синів .Наближаймо мир, в ім’я майбутнього без воєн. Ми поділяємо весь біль із тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій”.