Як дзвеніло в скарбниці у січні

ФурсееваЗа інформацією начальника фінансового управління Ірини Фурсєєвої, за січень поточного року до міського бюджету надійшло власних та закріплених доходів у сумі 9415,2 тис. грн. Основним бюджетоутворюючим податком залишається податок на доходи фізичних осіб. Цих коштів за вказаний період надійшло 4205,8 тис. грн. Плати за землю залучено 1290,1 тис. грн. Акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном, пивом, нафтопродуктами – 2343,7 тис. грн., єдиного податку – 1199,9 тис. грн.

Базову дотацію з Держбюджету отримано у сумі 85,5 тис. грн. В повному обсязі надійшли освітня субвенція (3781,3 тис. грн.), медична (3483,1 тис. грн.). 5905,4 тис. грн. держава передбачила на здійснення програм соціального захисту населення.

Що стосується спеціального фонду. За січень на спец рахунки міського бюджету надійшло 66,3 тис. грн. Надходження до бюджету розвитку склали 64,4 тис. грн., до фонду охорони навколишнього природного середовища – 1,9 тис. грн.

План по власних і закріплених доходах на лютий – 11597,7 тис. грн.

– У порівнянні з бюджетом 2015 року, нинішній значно «скромніший». Чому? Тому що на нього покладено набагато більше навантаження, згідно тих повноважень, які делегує нам держава (навіть не стільки делегує, скільки не додає коштів на виконання функцій, які повинна виконувати), – прокоментував перший заступник мера Леонід Чурсинов. – Близько 9 мільйонів гривень цього року виділено на освіту і майже стільки ж – на медицину. Це додатково до тих субвенцій, які надала держава. Так, у нас передбачене пільгове харчування учнів 1-4 класів, перевезення дітей, їх відпочинок у пришкільних таборах. Додаткові кошти виділені на заробітну плату вчителів, оплату енергоносіїв. Аналогічна ситуація з медициною. Передбачені кошти на харчування, пільгові ліки. А що таке сьогодні 18 мільйонів, які спрямовані лише на дві сфери, які повністю має забезпечувати держава?

Певні соціальні навантаження міський бюджет взяв і по іншим статтям. 6 ставок введено у штат ДЮСШ «Таврія», аби продовжувати культивувати ті види спорту, які викладалися у спортивних товариствах, і від фінансування яких держава знову таки відсахнулася. Діти страждати не повинні. Держава не передбачила пільговий проїзд для наших громадян у громадському транспорті. Знову ж таки – функція державна, ніхто її не відміняв, з нормативно-правової бази вона не викреслена. Але, на жаль, субвенції на пільгові перевезення на 2016 рік у Держбюджеті передбачено не було. Це питання взято на контроль, воно розглядатиметься на державному рівні, аби забезпечити відповідні категорії цією послугою. А поки що міський бюджет взяв на себе і це навантаження, на яке передбачено 1 млн. гривень. А далі, як говорять, покаже час. Також були виділені кошти нашим громадським організаціям – воїнам-інтернаціоналістам, раді ветеранів, учасникам АТО.