Як голосує в Парламенті та чи підтримує фракцію депутат Іван Вінник – дослідження ОПОРИ

ВінникГромадянська мережа “ОПОРА” запустила портал “Вони голосують для тебе”. На сайті можна простежити, які законопроекти народний обранець завжди підтримує, а які відмовляється. Nk-Online.tv вирішили скористатися сервісом, аби перевірити парламентську активність депутата від нашого 184 округа – Івана Вінника.

Як зазначається на сайті, на порталі “Вони голосують для тебе” зібрані всі голосування народних депутатів VIII скликання Ради, починаючи листопада 2014 року. Тут міститься інформація про голосування 443 народних депутатів з 11 фракцій та 2 депутатських груп за 4 353 питання порядку денного.

Відтак на сторінці депутата Вінника зазначається, що він максимально голосував за в наступних темах:

Послідовно голосує:

Переважно голосує:

Також депутат Іван Вінник голосува за публічні закупівлі, проте зовсім не голосував:

Відомо, що Іван Вінник голосував проти фракції 1027 разів ( це 28% голосувань). Під голосуванням “проти фракції” дослідники розуміють голосування не так, як більшість фракції/групи, до якої входить депутат. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували “так” щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата “ні”, “утримався” або “не голосував” вважається голосуванням “проти фракції”.

Також йдеться і про те, що 8 депутатів на 100% синхронно голосували з Іваном Вінником: позафракційні Юрій Бабій, Валерій Давиденко, Ярослав Лесюк, Давид Макар’ян, Олександр Ревега, Вадим Підберезняк, а також Оксана Сироїд з Самопомочі та Юрій Стець з БПП. Проте зауважимо, що враховані лише ті голосування, на яких були присутніми обидва депутати.