Як найменші жителі Нової Каховки відзначили свято вишиванки (Фото, відео)

Вишиванка  –  наша національна гордість, символ здоров’я та краси, оберіг щасливої долі та родової пам’яті, родинна реліквія, український оберіг який пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Вишиванки є символом єднання, солідарності і підтримки, без яких не обходиться жодне національне свято. Кольоровими нитками вона  вплетена у наші традиції. І найважливіше:   українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.  Свідченням тому є чудове свято – Всесвітній день вишиванки, який  українці всього світу відзначали вчора, 17 травня. Святкували його і в Новій Каховці. І варто зазначити, що з кожним роком  до заходів з нагоди Дня вишиванки долучається все більше й більше охочих. З особливою ж радістю долучилися до  свята вихованці та працівники  дошкільних закладів  міста.

«Серце переповнювалося радістю та гордістю за наших маленьких україночок та українців, коли у садочку замайоріло різномаїттям кольорових вишиванок, – розповідає вихователь-методист ЗДО № 6 «Теремок» Н. Іванова.

Свято відбулося надзвичайно цікаво, оскільки кожен дошкільник готувався до нього з особливим трепетом і відчував велику відповідальність».

Ось як святкували у «Теремку».

Долучилися до святкування Дня вишиванки і вихованці й дорослі дитячого садка  «Гвоздичка», які влаштували «Дефіле вишиванок». Під запальні українські пісні кожна група демонструвала своє гарне, святкове вбрання. В музичному залі лунали гучні оплески. Це свято запам’ятається багатьом.

Педагоги, дошкільнята та батьки ясел-садка №4 «Журавлик» (завідувач Тетяна Дудник) вирішили  провести заходи з нагоди свята  з тематичними фотосесіями  – «Краще  фото у вишиванках».

«Проведені заходи сприяли розширенню  знань дітей про особливості вишитої сорочки, її значущість та актуальність сьогодні, – зазначає вихователь-методист садка «Журавлик» О. Бариш. – Участь у фотосесії взяли  усі вікові групи закладу».

В дошкільному закладі  «Дзвіночок» під керівництвом завідувача Юлії  Гарькавої дорослі і діти провели показ яскравого одягу, у візерунках якого – вся  історія Українського народу. На заняттях педагоги розповідали дошкільникам про види техніки вишивки, значення елементів орнаментів.

Наймолодші вихованці  закріпили значення кольорів української вишивки, в середніх групах відрізняли вишиванки з геометричними та рослинними елементами, старші спробували відтворити їх в малюнках та аплікаціях.  Тож в цілому  святковий день тут видався напрочуд змістовним, інформативним та пізнавальним.