Як не захворіти через кондиціонер?

Недаремно синоптики прогнозували небувалу спеку, а той температурний стрибок, який стався цього літа дає підстави вважати – погодні катаклізми вміють здивувати, в літню спеку охоче віриться.

Навіть найзатятіші противники сучасних технологій поспішають обзавестися охолоджуючою технікою – вентилятори та кондиціонери розкуповують з небувалою швидкістю. А втім і претензій до такої відповідальної техніки особливі і терміни служби цілком залежать від дотримання правил експлуатації.

Ті ж, хто придбав подібну техніку кількома роками раніше, поспішають скористатися нею зараз, в сильну спеку. Як же створити навколо себе комфортні умови, не заподіявши цим шкоду здоров’ю?

Інспекція у справах захисту прав споживачів    надає кілька важливих та слушних порад.

По-перше: різниця температур  не повинна перевищувати 8-10 градусів, а оптимальним варіантом є охолодження повітря в приміщенні на 3-5 градусів. Іншими словами, якщо температура на вулиці сягає позначки в 30 ° С, не вмикайте кондиціонер на 18 ° С.

По-друге: своєчасні очисні процедури. Кондиціонер є середовищем для скупчення бактерій і побутового пилу / шерсті тварин / кухонного жиру і нагару, від усього цього необхідно позбавлятися, викликати майстра через три роки після встановлення системи, а потім щорічно;

Не забувайте про регулярне провітрювання. Використовуючи кондиціонер в приміщенні або транспортному засобі, ми закриваємо всі вікна та двері, але необхідно раз на кілька годин зупиняти роботу охолоджувача і провітрювати автомобіль / офіс / квартиру. Нехай так приміщення трохи і нагріється, але наповниться киснем.

Паралельне зволоження повітря. Кондиціонер, як і обігрівач, сушить повітря, тому обзаведіться зволожувачем повітря або (особливо в спекотні дні) вішайте на вікно або дверцята шафи вологий рушник або простирадло. Пийте більше рідини, незайвим буде використання крапель в ніс для зволоження слизової, адже часто саме набряками слизової і насморками проявляється “застуда від кондиціонера”.

Категорично не рекомендується встановлювати кондиціонер над робочим або спальним місцем.

Ще одне правило: увімкни і вийди. Категорично не рекомендується починати роботу кондиціонера, перебуваючи в приміщенні; включіть прилад і покиньте кімнату на 10-15 хвилин.

І наостанок: “без фанатизму”. Кондиціювання повітря не несе ніякої фізіологічної користі, а тому, якщо є можливість не використовувати кондиціонер, не включайте його, а якщо включаєте, то робіть перерви в його роботі кожні 3-5 годин на півгодини-годину; також не забувайте про використання простих вентиляторів, що не охолоджують, а продувають повітря, що також робить ефект прохолоди.

70% скарг що надходить до інспекції прав захисту споживачів стосуться роботи побутової техніки, і відповідну частку займають кондиціонери. Антоніна Прокопенко, начальник ІЗПС,  також звертає увагу: основною причиною виходу з ладу охолоджувача, за висновками СЦ, є порушення правил експлуатації виробу.

Тож належне використання кондиціонера не лише наддасть комфорту і збереже здоров’я, а й подовжить термін експлуатації техніки.