Як новокаховчани відсвяткували ювілейну Масляну (Фоторепортаж)

Як вже інформувало наше видання, вчора у Новій Каховці відбувся ХV ювілейний фестиваль «Новокаховська Масляна».

Студенти міських навчальних закладів, трудові і студентсько-учнівські колективи училищ, технікумів, інститутів, шкіл та дитсадків, сільських клубних закладів, а також місцевих виробників, депутатів – усі  гостинно вітали  городян, які прийшли  відназичити Масницю.

Як і завжди, захід відвідав міський голова Володимир Коваленко, який підійшов до кожного колективу,  привітавши усіх.

За депутатськими млинцями, які вони не встигали знімати з пательні, від самого початку фестивалю і до його закриття вишикувалась черга.

Крім пригощань, представники дипкорпусу збирали благодійні пожертвування для допомоги центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. З такою ж метою, як і в минулі роки, млинці й смаколики продавали представники БФ «Нова Каховка» (Н. Безп’ята).

За зібрані кошти заплановано придбати обладнання для приготування їжі у центрі реабілітації дітей-інвалідів.  До того ж, усі нереалізовані  кулінарні вироби  працівники фонду “Нова Каховка” передали  до дитячого будинку-інтернату у Таврійську.

Традиційно, окрім смаколиків,  було на Масниці надзвичайно багато  цікавого: вишивки, прикраси, картини, малюнки, писанки, ляльки, орігамі, кораблі, в’язані вироби, листівки-аплікації, картини й  фігурні роботи з бісеру, предмети побуту із дерева, квіти й підсвічники з металу, сувеніри і навіть зварене за спеціальним рецептом мило.  І це далеко не весь перелік.

Свої професії мали нагоду представити вищі  та професійно-технічні навчальні заклади.

«15 років тому я й подумати не міг, що це свято так припаде усім до душі і набуде таких масштабів, – підсумував Володимир Коваленко. – Для всіх нас це чудова можливість зібратися разом, поспілкуватися, поділитися своїм добром і теплотою, глянути один одному у вічі і зрозуміти, підтримати. Тому впевнений, що саме завдяки таким святам українці  повертаються до своїх духовних витоків, до суті, яка полягає в одному: ми вільні люди, які заслуговують щасливо жити та працювати, у злагоді та мирі, на своїй землі!»

До вашої уваги фоторепортаж з народних гулянь, який підготував кореспондент NK-online.tv.  А відеозамальовки від Анатолія Єванкова ви зможете переглянути у наших наступних публікаціях.