Як новокаховська школа №8 готується зустріти першокласників (Фото)

Сучасні прогресивні школи, в яких діти почуваються успішними, реалізованими. Вони існують. І дуже тішить, що  такими прагнуть стати освітні заклади Нової Каховки. Серед них школа №8, де про формування якісного освітнього середовища та створення належних умов навчання  дбають, об’єднавши зусилля, і працівники закладу, і батьки. Як саме – про це ми дізналися, завітавши до освітнього закладу, де якраз у  розпалі підготовка до нового навчального року.

Ремонти, ремонти і ще раз ремонти…

Переступивши поріг, потрапляємо – ні, не в порожні і тихі коридори, а у справжній вулик, де, мов бджілки, старанно шпаклюють, фарбують і наводять лад техпрацівники школи на чолі із завгоспом Наталією Овсянніковою. У їдальні рядками стоять вже пофарбовані  різнокольорові, ну дуже позитивні, столи. Далі бачимо просто таки  грандіозний ремонт у рекреації  на 1 поверсі початкової школи.

-Збиралися лише «підлатати» один дефект на стіні. Та тільки торкнулися – посипалося. Тож нині повністю відновлюємо стіни,  вже замінили двері у класних кімнатах, зробили ремонт стелі, замінили світильники – розповідає, показуючи приміщення,  директор школи №8 Оксана Олійник. – Ремонті роботи тривають  у трьох приміщеннях, де навчатимуться 90  маленьких новокаховчан – учнів Нової української школи (НУШ). Дуже вагому допомогу надали батьки. Коли наприкінці року постало серйозне питання стосовно ремонту коридору на 1 поверсі, де знаходяться класи першачків, ми прорахували об’єми всіх робіт. На загальношкільних зборах батьків майбутніх першокласників у кінці травня розповіли, з якими труднощами зіштовхнулися. Тож голова благодійного фонду «Батьки нового покоління» Віталій Перетятько звернувся до присутніх з проханням допомогти фінансово у вирішенні питань, пов’язаних зі створенням необхідних умов для сучасного освітнього простору. У підсумку свідома більшість мам і тат  відгукнулися і тепер спільними зусиллями повністю оновлюємо рекреацію та проводимо косметичний ремонт у класах. Щиро вдячні тим, хто  допоміг. Якби не  батьки – ми би самотужки нічого не зробили.

-Як бачите, нині основна увага зосереджена на ремонтних роботах у НУШ. Перед початком ремонту я  зателефонувала головам батьківських комітетів, аби вони  запросили усіх бажаючих батьків прийти і на власні очі побачити  як виглядають класи перед ремонтом, щоб потім порівняти, – доповнила голова батьківського комітету школи №8 Олена Тиркало. – Фронт робіт виконаний масштабний. Стіни були оббиті просто таки до цегли і дротів. Певно, такого ремонту ці приміщення ще не бачили від часів заснування школи.  Двері у класах спочатку планували лишити,  та в ході роботи вирішили встановити  нові. Придбали жалюзі, які найближчим часом вже мають бути встановлені. У коридор для  НУШ  вже  замовили великі стенди, полички.

В черговий раз  наголошу: левова частка усіх робіт – заслуга наших батьків, які зібрали основну суму коштів. І, як вже зазначалося, фінансова допомога надійшла від благодійного  фонду «Батьки нового покоління».

Нова українська школа –  в обладнаних класах

-Для створення необхідних  умов для навчання  вже замовили три комплекти  одномісних  парт, які відповідають усім вимогам. На ці цілі спрямовано 110 тис. 443 грн. (державна субвенція – 76 тис.840 грн.,  з місцевого бюджету виділено 33 тис 133 грн.), – продовжує розмову Оксана Михайлівна. –  Нагадаю, що допомога держави передбачала обов’язкове співфінансування з міської скарбниці у розмірі 30%. Також  вирішуємо не менш важливе питання забезпечення технікою, на придбання якої передбачено загалом 38 тис. 007 грн. Згідно рекомендацій у кожному класі НУШ має бути ноутбук, принтер, телевізор та інша оргтехніка. Але поки що виходимо з того, на що вистачає отриманих коштів. Плазми встановимо у всіх трьох класах, а потужний ноутбук придбаємо один для  всіх. Та при цьому у двох інших  стоятимуть стаціонарні комп’ютери, які були у попередні роки подаровані батьками. Також придбали вже  два принтери. Трохи згодом замовимо дидактику. Усі першачки навчатимуться державною мовою, у відповідності  до вимог Закону України «Про освіту».

Враховуючи усі обставини, ось так, крок за кроком, робимо усе максимально можливе, аби у новому навчальному році наші діти мали і належні умови навчання, і все необхідне для ефективного процесу здобуття знань,  а також для відпочинку. Ось як ця  класна кімната колишнього першого, нині – другого (2-В) класу, яка завдяки батькам відремонтована і майже повністю підготована до зустрічі малечі.

На фото: Людмила Павловець, класний керівник 2-В класу

Окремо варто відзначити суттєву підтримку зі сторони нашого благодійного фонду «Батьки нового покоління» у проведенні ремонтних робіт у школі та її підготовки до нового навчального року.  Від імені  адміністрації та вчителів  ще раз висловлюємо  щиру подяку всім батькам за розуміння проблем школи та їхню фінансову підтримку. Вдячні голові благодійного фонду Віталію Перетятьку, голові ради школи, депутату міськради Наталії Марченко, голові батьківського комітету Олені Тиркало за постійну допомогу  у вирішенні всіх нагальних питань.

P.S. Матеріал підготовано за ініціативи адміністрації навчального закладу та БФ “Батьки нового покоління”.