Як перевірити якість кавуна в домашніх умовах? Поради ІЗПС

прокопенко-2Календарне літо закінчується, а висока температура б’є рекорди чи не щодня. Врятуватися від такої спеки можливо, вживаючи більше рідини, а це означає, що на столах  з’являються  смачненькі  кавуни. Вони добре тамують спрагу, насичуючи організм не лише водою, але й значною кількістю корисних речовин, що підвищує стійкість організму до спекотної погоди.

Стиглий гарний кавун – цінний дієтичний продукт, який можна рекомендувати людям будь-якого віку. Звісно ж, якщо цей кавун «правильний» – стиглий, ароматний та не нашпигований нітратами.

Проте останнім часом ставлення до кавунів дещо змінилося. Така недовіра, варто сказати, небезпідставна. Зробити ягоду  небезпечною для здоров’я можуть і технології вирощування,  і невідповідні умови зберігання, і порушення правил торгівлі.

Передусім необхідно остерігатися придорожніх яток. За правилами, подібна торгівля бахчевими культурами взагалі заборонена, а товар з таких торгових точок  повинен вилучатися. Достатньо всього кількох годин, аби кавуни ввібрали в себе важкі метали вихлопних газів. Місце торгівлі повинно бути огороджене, під навісом. Кавуни необхідно розкласти на товарних лотках, а не звалювати на купу на землі. У недбало накидані ягоди  через мікротріщини здатні проникати бруд і хвороботворні мікроорганізми.  Продавець повинен мати дозвіл санітарно-епідеміологічної станції на торгівлю та медичну книжку, а також сертифікат відповідності товару вимогам стандартів якості. У цьому сертифікаті має бути інформація про походження кавуна, вміст мінеральних добрив, пестицидів, важких металів, кількість радіації тощо.

Якщо ви все ж таки купили кавун,  є  один дієвий спосіб перевірки якості вдома Насправді перевірити, в яких умовах вирощувався плід і скільки «хімії» в нього накачали, неважко. Занурте шматочок  м’якоті в воду. Якщо рідина почервоніє або стане рожевого відтінку, кавун дійсно їсти не варто. Якщо вода просто злегка помутніє, – він чистий.

Вибравши якісний кавун, ви можете сміливо приступати до частування.  Але пам’ятайте про почуття міри.  На думку деяких фахівців, кавун може підняти  настрій.  Смачного!

Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів