Як повідомити про прийом працівника на роботу?

62321d2-383591219-1-Законом України від 28.12.2014 року № 77-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено зміни до ст.24 КЗпП України, якими визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленим наказом чи розпорядженням власника, або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №413 затверджено форму Повідомлення про прийом працівника на роботу , а також порядок його подання.
Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або фізичною особою до територіальних органів ГФСУ за місцем їх обліку як платників ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним з наступних способів:
— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
— на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж з 5 особами.
Таким чином, роботодавець зобов’язаний укласти трудовий договір з працівником, повідомити про це органи ГФСУ і лише потім допускати працівника до роботи».

Матеріал підготовлений спеціалістами Новокаховського УПСЗН спільно з Головним управлінням Держпраці у Херсонській області