Як у Новій Каховці з’явився пам’ятник Шевченку?

Сьогодні, коли вся Україна вшановує Великого Кобзаря, хочеться нагадати події тих днів, коли у нашому місті було встановлено пам’ятник Т.Г.Шевченку, розповісти про  історію його створення, подякувати авторам чудового  монументу.

Урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку відбулося 28 лютого 2002 року в день 50-річчя Нової Каховки. Ідея ж створення пам’ятника Т.Г.Шевченку в місті  виникла ще у 80-ті роки. Перший благодійний внесок в сумі 500 карбованців на спорудження пам’ятника у 1988 році зробила мешканка с.Тополівка – Л.Нечепорук. Завдяки спільним зусиллям міської влади, багатьох підприємств, громадських організацій та благодійників – жителів міста. 2001 -го року було розпочато втілення задумів. При картинній галереї було проведено конкурс на кращий проект пам’ятника Т.Г.Шевченку та вибрано оптимальний варіант, той що нині знаходиться на площі перед Літнім кінотеатром. Авторами пам’ятника стали випускники Одеського художнього училища імені М.Б.Грекова: Володимир Миколайович Потребенко – херсонський скульптор та Микола Федорович Рашевський – житель смт Дніпряни. Їм належить і архітектурне рішення. Розмір скульптури – 2,85 м, постамент розміром 1.0х1.2 м, висота – 3.0 м.

Тарас Григорович Шевченко мріяв про вільну, незалежну і єдину Україну. І тепер біля пам’ятника Великого Кобзаря проходять урочисті мітинги, зібрання громадськості, аби вшанувати його пам’ять та безмежну силу духу, уособлення багатьох поколінь українського народу.

  М. П. Плюйко, начальник  управління містобудування та архітектури