Як в Новій Каховці забезпечують нерестову заборону на вилов водних ресурсів

Як ми вже повідомляли раніше, з 1 квітня в Україні розпочалася  нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. У зв’язку з цим міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко видав 6 квітня розпорядження за №130-р «Про проведення двомісячника по охороні та відтворенню рибних запасів та затвердження штабу громадської охорони».

Наводимо його текс повністю:

З метою посилення охорони, відтворення та збільшення рибних запасів, попередження та недопущення порушень Правил рибальства, особливо в період нересту промислових видів риб, більш широкого  залучення до цієї роботи громадськості, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 16.03.2018 №208 “Про заходи щодо заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області у весняно-літній період 2018 року”, керуючись статтею 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

 1. Провести двомісячник по охороні та відтворенню рибних запасів у водоймах нижнього Дніпра від греблі Каховської ГЕС до заповідника “Львівська яма” з 10 квітня по 15 червня 2018 року.
 2. Затвердити заходи по підготовці та проведенню двомісячника по охороні та відтворенню рибних запасів у рибогосподарських водоймах нижнього Дніпра від греблі Каховської ГЕС до заповідника “Львівська яма” на весняний період 2018 року (додаються).
 3. Затвердити склад штабу громадської рибоохорони при виконавчому комітеті міської ради у складі згідно з додатком.
 4. Головному державному інспектору Херсонрибоохорони
  Лисенко С.В. забезпечити керівництво та контроль за роботою громадських інспекторів.
 5. Рекомендувати начальнику Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області Сидоренку С.О. надати практичну допомогу органам рибоохорони в боротьбі з порушниками Правил рибальства. На період двомісячника виділити двох працівників поліції для роботи на Новокаховській рибоохоронній дільниці, звільнити їх (тимчасово) від обов’язків по службі у відділі.
 6. Директору філії “Каховська ГЕС ім.П.С.Непорожнього” ПАТ “Укргідроенерго” Пащенко О.Г.:

6.1 З 10 квітня по 15 червня 2018 року підтримувати постійний рівень води, не допускаючи різких коливань його  (більш ніж на 40см.)

6.2 Надати допомогу Новокаховській рибоохоронній дільниці в організації рибоохоронного посту в районі греблі Каховської ГЕС.

 1. Дозволити рибальство однією вудкою з берега, не більш одного гачка та спінінгом:

– в районі міської пристані;

– вздовж всіх інших населених пунктів і дачних кооперативів.

Норма вилову 3 кг на одну вудку за світовий день (розмір вилученої риби повинен відповідати вимогам  Правил любительського і спортивного рибальства).

 1. На період з 10 квітня по 15 червня 2018 року заборонити вихід плавзасобів, що належать громадянам, підприємствам та організаціям, якщо це не пов’язано з виконанням народногосподарських завдань.
 2. Керівнику обслуговуючого кооперативу “Новокаховський судноводій” (Коваленко В.М.) заборонити вихід човнів на водойми цілодобово з 10 квітня по 15 червня 2018 року.
 3. Управлінню Держпродспоживслужби в м. Новій  Каховці
  (Собко С.М.), екологічній інспекції (Лимар О.М.) перевірити всі підприємства міста та населені пункти, прилеглі до рибогосподарського водойму, з метою недопущення забруднення території підприємств нафтопродуктами та отрутохімікатами, які можуть потрапити з стічними водами в р.Дніпро.
 4. Міській організації Українського товариства мисливців та рибалок (Рожанський І.А.) на період нересту посилити охорону рибних запасів, виділити п’ять одиниць охоронників нерестилищ із числа членів Українського товариства мисливців та рибалок.
 5. В.о головного редактора газети “Нова Каховка” Путіловій Т.М. та редактору міської радіоорганізації Деркач В.М. широко висвітлювати матеріали проведення двомісячника по охороні та відтворенню рибних запасів.
 6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Замкового В.М.

Міський голова                                                                          В.І.Коваленко

ЗАХОДИ 

по підготовці та проведенню двомісячника по охороні ті відтворенню рибних запасів

у рибогосподарських водоймах нижнього Дніпра  від греблі Каховської ГЕС до заповідника “Львівська яма”  на весняний період 2018 року

Організаційно – господарські питання:

 1. Заборонити вилов риби будь – яким знаряддям лову у водоймах нижнього Дніпра з 10 квітня по 15 червня 2018 року включно на період активного нересту риб у відповідності з Правилами рибальства.

Рибоохоронна дільниця, УТМР,  НК ВП ГУНП, лінійний пункт поліції

Квітень, травень, червень 2018 року

 1. Встановити природоохоронну зону рибогосподарських водойм на відстані 50м від урізу води і заборонити проведення різного виду робіт, які впливатимуть на стан нерестилищ і вод, заборонити будівництво тимчасових споруд для відпочинку на берегах річки, лиманів, на всіх островах протягом року.

Рибоохоронна дільниця, НК ВП ГУНП,
лінійний пункт поліції, управління  Держпродспоживслужби в м. Новій  Каховці екологічні інспекція

Протягом року

 1. Керівникам підприємств, організацій, території яких розташовані на берегах рибогосподарських водойм, встановити щити з написом про заборону вилову риби в закріплених акваторіях, організувати пости із числа громадських інспекторів рибоохорони та рибалок – любителів, а також провести роз’яснювальну роботу по дотриманню Правил рибальства.

Рибоохоронна дільниця, УТМР, керівники організацій

Протягом року

 1. Провести перереєстрацію існуючих та взяти на облік водозабірні споруди, що будуються. Встановити суворий контроль за роботою насосних станцій, не допускати будівництва їх без погодження з органами рибоохорони.

Рибоохоронна дільниця, керівники організацій

Протягом року

 1. На період двомісячника заборонити вихід у водойми плавзасобів, що належать громадянам, підприємствам та організаціям, якщо це не пов’язано з виконанням народногосподарських завдань.

Рибоохоронна дільниця, лінійний пункт поліції, держфлотнагляд

Квітень, травень, червень 2018 року

 1. Систематично здійснювати контроль за роботою міських очисних споруд на підприємствах, на річному транспорті. Не допускати забруднення водойм стічними водами та нафтопродуктами. Перевірити правильність застосування та зберігання отрутохімікатів і мінеральних виробів. Вжити необхідних заходів проти попадання шкідливих речовин в рибогосподарські водойми.

Управління  Держпродспоживслужби в м. Новій  Каховці, екологічна інспекція, рибоохоронна дільниця, керівники промислових та сільськогосподарських підприємств

Протягом року

 1. Організувати масові рейди та встановити пости по охороні нерестових ділянок промислових видів риб.

Рибоохоронна дільниця, НК ВП ГУНП, УТМР

Квітень, травень, червень 2018 року

 1. Забезпечити контроль за додержанням правил продажу свіжої риби згідно з законодавством.

Рибоохоронна дільниця, НК ВП ГУНП, відділ економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету

Протягом року

 1. Заборонити нічний проїзд любительських човнів по всіх лиманах нижнього Дніпра.

Рибоохоронна дільниця, лінійний пункт поліції, інспекція держфлотнагляду

Протягом  року

 1. Утворити екологічну комісію по вирішенню непередбачених екстремальних ситуацій на водоймах нижнього Дніпра.

Рибоохоронна дільниця, екологічна інспекція, управління  Держпродспоживслужби в м. Новій  Каховці

        Заступник міського голови                                                        В.М.Замковий

До складу штабу громадської рибоохорони

при виконавчому комітеті міської ради, що створений згідно цього розпорядження увійшли:

Замковий Віктор Миколайович, заступник міського голови, начальник штабу;

Лисенко Сергій Володимирович, головний державний інспектор Херсонрибоохорони, заступник начальника штабу;

Члени штабу:

Левченко Наталія Валеріївна, кореспондент  газети «Нова Каховка»;

Лимар Олександр Матвійович, начальник екологічної інспекції міської   ради;

Сидоренко Сергій Олександрович, начальник Новокаховського ВП ГУНП    в Херсонській області   (за згодою);

Собко Світлана Миколаївна, начальник управління  Держпродспоживслужби в м. Нова  Каховка;

Рожанський Іван Анатолійович, голова Новокаховської міської організації Українського товариства мисливців та рибалок (за згодою).