Як в сьомій школі Нової Каховки відзначали День української писемності та мови

dsc00019

Із здобуттям Україною незалежності одне з найважливіших завдань, що постало перед державою, – це утвердження української мови як державної. 9 листопада в сьомій школі  було  проведено низку заходів, спрямованих на підтримку рідної мови, її пропаганду і популяризацію  та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

А  розпочався день святковою тематичною  лінійкою «Шануймо рідне слово», яку підготувала вчитель української мови і літератури Тарабанова Я.В. Яна Василівна зазначила: «Щорічно 9 листопада в Україні відзначають День української мови і писемності. Мова – це віконце, через яке людина бачить світ. Це своєрідна візитна карта кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність». Слід сказати, що учні 6-Б класу (Партус Софія, Дорошенко Марина, сестрички Лісовські  Марія і Людмила ), дев’ятикласниці (Гузій Олександра, Максимчук Анастасія, Кулакевич  Тетяна) виявили себе як найкращі декламатори поезій про рідну мову, продемонстрували акторські здібності.

У цей день адміністрація школи, вчителі, учні 9-11 класів долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності « Україна на зламі тисячоліть». А учні 3-11 класів взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Цікавим і світлим в цей похмурий день листопада був літературно-мовний КВК для учнів 9 класу , який пройшов під девізом «Мова – коштовний скарб народу». Його підготували та провели вчителі української мови і літератури Ковтун Т.І. та Тарабанова Я.В. А учні 5 – х класів під керівництвом учителя української мови і літератури Стрепетової О.В. стали активними учасниками вікторини «Борімося за красу мови…». У підготовці   до Дня української писемності проявили ініціативу учні – активісти, лідери школи, які приготували до заходів плакати, стіннівки та вислови.

Не залишилися осторонь цієї урочистої події і учні початкових класів. До дня укранської писемності та мови вони підготували і провели акцію « Читай українською». А вчителі 4-х класів Василенко В.М. і Романенко І.М. провели свято «Українська мова – диво калинове».

Тож таким захоплюючим і насиченим був день 9 листопада 2016 року в нашій школі. Директор школи Лілія Володимирівна, підсумовуючи роботу, відмітила: «Усі ці заходи, це свято гуртують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду».

Адміністрація школи