Як відбудеться День пам’яті за загиблими в Іловайській трагедії

29 серпня на Михайлівській площі відбудеться День пам’яті за загиблими Героями в Іловайській трагедії. В Іловайському котлі загинули близько тисячі українських військових. Про це повідомляє Gazeta.ua.

Представники всіх військових підрозділів, що приймали участь в Іловайській операції 2014 року, приїдуть на бойових машинах з прапором, наклейками, банерами і шевронами підрозділу, щоб вшанувати пам’ять за загиблими побратимами.

У дворі Михайлівського собору буде виставка-експозиція із артефактів, вивезених з місць бойових дій іловайського котла “Коридор пам’яті” та фотовиставка фотографів-учасників тих подій.

Під час заходу пройде панахида від настоятеля Михайлівського монастиря, запалення свічок на честь всіх загиблих в Іловайську біля Стіни Пам’яті загиблих і зниклих безвісти, автопробіг військових.

11:15 – початок офіційної частини Дня пам’яті на Михайлівській площі.

12:00 – панахида.

12:30 – оголошення звернення від учасників АТО та їхніх рідних до президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України з питань розслідування і здійснення суду щодо винних у зраді, службовій недбалості та створенні іловайського котла.

12:45 – почесна варта урочисто віддає шану загиблим Героям, покладає квіти біля Стіни пам’яті.

13:00 – запалювання поминальних свічок та покладання квітів.

13:30 – автопробіг колоною із представників військових підрозділів, які виходили з-під Іловайська.

У Національному військово-історичний музеї України (вул. Михайла Грушевського, 30/1) о 14:30 відбудеться показ документального фільму “Як ми стали добровольцями”. О 15:30 – екскурсія до оновленої експозицій артефактів Східної війни.