Як влада збирається “взути” військових пенсіонерів

Панове війскові пенсіонери! Ось головне, що потрібно нам усім знати про черговий подарунок  від панів Гройсмана та Реви!

«Пенсії, призначені до дати набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, (крім осіб, пенсії яким перераховано відповідно до частини шостої статті 63 цього Закону) обчислюються з окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), визначених у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». (дивись текст проекту Закону)

Таким чином, всі додаткові види грошового утримання, які діють у ЗСУ з середини 90-х років минулого століття, а саме: підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія, до розрахункової бази обчислення нашої з вами пенсії не будуть враховуватися!!! А це на сьогодні більш ніж майже 60% всього грошового забезпечення!

Тобто, наші пенсії з самого початку вже зрізали більш ніж удвічі!

А тепер ще одна новація: це розтягування на три роки проведення перерахунку: 50% у 2018, 75% у 2019 і повний перерахунок тільки з 2020 року.

Я порахував свою пенсію і зробив для себе невтішний висновок: перерахована пенсія (за умови, якщо уряд все ж введе у дію постанову №704) у 2018 році буде майже така ж, яку я отримую зараз! Тобто, такі як я (капітан 1 рангу, 29 років вислуги) від цього перерахунку нічого не отримають! І таких по Україні за оцінками департаменту фінансів МВС у поточному році буде більше ніж  260 тисяч чоловік!

Чесно кажучи: чекав, що “взують”. Але що так “взують” – не сподівався…

Віктор Васильєв, капітан 1 рангу у відставці

Довідково: Згідно постанови КМУ від 30.08.2017р. №704:

  • надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
  • преміювання військовослужбовців… відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів (ПО);
  • надбавку за службу в умовах режимних обмежень;(до 10-15%% ПО)