Як захистити себе від нечесних продавців напередодні новорічних свят

Напередодні нового року всі ми живемо в очікуванні дива, чарівності  і, звичайно, змін. Але іноді передноворічна метушня, коли справи накопичуються немов снігова куля, може істотно затьмарити саме свято. Купити всім подарунки, закінчити всі проекти на роботі, вирішити, де і з ким зустріти новий рік, купити всі продукти, приготувати святкові страви, а попутно постояти в чергах, пробках, роблячи все вище перелічене!

 

Ми розповімо, що робити, щоб уникнути неприємностей які з різних причин можуть  зіпсувати передноворічну метушню та й саме свято:  

? –  Через різні буклети міні та супермаркети пропонують новорічні знижки на продукти харчування, деякі з них дуже привабливі, а досвід придбання таких продуктів говорить  інше: відкриваєш баночку шпрот, а там місиво з риби. Ідеш скаржитись, говорять акційний товар не підлягає поверненню, чи так на справді? 

– Під час здійснення заздалегідь запланованих закупок особливу увагу звертайте на термін придатності продуктів харчування. Обирайте виробників відомих, що зарекомендували себе на споживчому ринку лише з позитивної сторони. Новинки теж не зайво обходити, але уважно знайомтесь з інформацією на етикетці. Неякісний товар повертається продавцю лише в термін придатності, вказаний на упаковці.

? – 02.12.2018 в магазині «Вироби з  хутра» купила мутонову шубку, але на другий день передумала та 05.12.2018 намагалась повернути товар продавцю (протягом 14 днів). Мені відмовили на підставі того, що річ була продана зі знижкою.

– Звісно у Вас є право на повернення товару протягом 14 днів, який не використовувався за призначенням, але слід довести, що Ви його не вдягали, збережено товарний вид, ярлики тощо. Якщо підприємець не реагує на ваші вимоги, повернути гроші ви зможете через Держпродспоживслужбу або через суд.

? – Замовили на заводі твердопаливний котел, покупка оформлена через магазин. Наступив опалювальний сезон, котел підключили і відразу виявили недолік виробника: дим та угарний газ йде в оселю. Представники усували недолік, але він проявляється знову. Чи маю я право на заміну товару?

З письмовою заявою слід звернутись до продавця з вимогою замінити товар, виріб буде обстежено через СЦ, адже повернення грошей за неякісний товар здійснюється лише на підставі висновку, якщо висновок СЦ вас не задовольнить, маєте право вимагати проведення незалежної експертизи, яка проводиться за рахунок продавця.

Напередодні свята зробив собі так звану «голлівудську» усмішку.  Протезування я робив  місяців по тому і ось зубний протез тріснув. Лікар зняв пластину та з’ясував що вона зношена та наполягає сплатити за поновлення 1650 грн., а як же гарантія?

 Вам слід звернутись до керівника закладу з письмовою претензією з метою з’ясування   причини зносу пластини за такий короткий термін, можливо був застосований тонкий метал, або неохайне відношення до протезу з Вашої сторони. В будь якому випадку рішення прийме керівник. В цьому випадку є сенс провести експертизу.

  ? – В магазині я придбав оселедець солоний, під час покупки мені відмовили у видачі чеку. Продукт виявився не свіжим та призвів до отруєння, хто за це відповідатиме и яке покарання передбачає цей випадок?

– Продавець зобов’язаний видати чек чи то касовий чи виписаний власноруч. З приводу продажу неякісної продукції Ви можете звернутись до контролюючих органів з письмовою вимогою провести перевірку порушника. Відповідальність за терміни придатності товару несе продавець, а за умови зберігання продукції керівник торгового закладу.

З початку року інспекцією вже розглянуто 250 звернень споживачів, за неякісний товар та послуги мешканцям міста повернуто понад 440 тис. грн.

Бажаємо всім Вам на передодні нового році  лише приємних покупок.

Начальник інспекції у справах  захисту прав споживачів   Антоніна Прокопенко