Як зміниться Нова Каховка у 2018 році?

Як житимуть місто і новокаховчани у 2018 році? Що зміниться на вулицях, у громадських місцях, школах, спорткомплексах, громадському транспорті, лікарнях?

NK-online. tv підготувало добірку найважливіших планів і новацій міста на 2018 рік на основі Програми економічного, соціального та культурного розвитку, яку  під час чергового засідання виконкому, презентував перший заступник міського голови Леонід Чурсинов і яку депутати мають ухвалити на найближчій сесії міськради. Цей документ враховує всі найголовніші завдання для міста, серед яких розвиток культури та спорту, підвищення якості надання соціальних послуг, забезпечення сприятливих умов для подальшого розвитку бізнесу, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, покращення позитивного іміджу міста та ін.

Аграрний та промисловий сектор

В галузі промисловості цьогоріч, у порівнянні з попереднім роком, очікується збільшення обсягів виробництва промислової продукції на 10,9% до 2 млрд. 84 млн. грн. та її реалізації — на 10,8% до 2 млрд. 700 млн. грн. Досягнення прогнозних темпів росту буде забезпечено за рахунок збільшення обсягів виробництва на підприємствах, які виготовляють харчові продукти та напої — на 3,7%, деревину — на 3%, електро­енергію — на 29,2%. А також завдяки стабільній роботі підприємств з виробництва будматеріалів, металургії і оброблення металу. Забезпеченню позитивних тенденцій у промисловому комплексі сприятиме реалізація 22 інвестиційних проектів.

Прогнозований ріст валової продукції у сфері сільського господарства — 13,7% (до 73,8 млн. грн.). «У цій галузі також розроблена низка інвестиційних програм, в тому числі запровадження крапельного зрошення, поповнення машино-тракторного парку (маються на увазі ДП «Таврія», ДАФ «Солодухіна»), — зазначає Л. Чурсинов. — Підприємства мають намір і надалі збільшувати обсяги виробленої продукції».

Як живемо, так і будуємо

В будівельній сфері, незважаючи на залежність галузі від кредитів, подорожчання енергоносіїв та будівельних матеріалів, планується збереження обсягів, які досягнуто в попередньому з темпом росту 103% до 107 млн. грн. Як і в останні роки, основними інвесторами у житлове будівництво залишаються громадяни. Низький рівень платоспроможності населення, високі відсоткові ставки за користування житловими кредитами не приводять до активного росту житлового будівництва. Та попри це, у 2018 році заплановано ввести в експлуатацію 4,6 тис. кв. м. загальної площі житла, що становитиме 103% по відношенню до очікуваного 2017р. Цього року у місті побудують два нові будинки — на вул. Героїв України, 6 та Дружби, 5а.

Нарешті нові автобуси?

«Ухвалено рішення стосовно покращення матеріально-технічної бази КП «Автоцентр» — виділено майже 4 млн. грн. на придбання автобусів, яких місто потребує вже не один рік, — прокоментував Леонід Григорович. — Понад 5 млн. грн. цього року буде спрямовано на утримання автошляхів. І це не останні цифри, оскільки ситуація на наших дорогах потребує покращення. Маємо надію на те, що вдасться отримати на ці цілі підтримку з держбюджету».

Прогнозний темп росту обсягу пасажирських перевезень — 102%, до 5млн.300тис. пасажирів, обсягу перевезення вантажів — 100,4%, до майже 31 млн. т км.

«Покращення» дістались і до ЖКГ…

Житлово-комунальне господарство, як і освіта та медицина, переживають непрості часи, оскільки також потрапили у сферу реформування. «Ми повинні розробити такий механізм, який би дозволив плавно перейти до нової системи управління житловим фондом, — наголошує Л. Чурсинов. — Остаточно в минуле відходить таке поняття як «ЖЕК», змінюється форма управління будинками. У нашому місті уже створено 200 ОСББ. Але разом з цим є велика кількість багатоповерхівок, доля яких ще не визначена.

Крім цього, внесені серйозні зміни у закони про житлово-комунальні послуги, які регулюють питання, пов’язані з їх постачанням. Держава прийняла кілька законів, що регулюють відповідальність за облік споживання води, газу, електроенергії. Змінюється ситуація з нарахуванням пільг і субсидій. Вийшов відповідний наказ Міністерства фінансів стосовно механізму надання грошової компенсації на ці послуги. Труднощів додає той факт, що на сьогодні маємо заборгованість держави перед населенням міста майже 65 млн. грн. А це ті кошти, які необхідні для того, аби розрахуватися за спожиті енергоносії. Виникає проблема в ОСББ, де фактично сьогодні-завтра мають вимикати електроенергію, тому що вони не сплатили відповідні кошти компаніям, а їм, в свою чергу, не повернула їх держава. Це може ускладнити проходження опалювального сезону. Тож ми орієнтуємо наші відділи для того, щоб безпосередньо надавати допомогу ОСББ, в тому числі консультативну. Залучаємо фахівців фінуправління, УПСЗН, аби якомога швидше врегулювати проблеми і увійти у сталий режим роботи, забезпечивши людей якісними послугами.

У місті триває і продовжиться робота з запровадження енергозберігаючих технологій. Замінюються вікна у школах, садках. Словом, робота має системний характер».

Серед основних запланованих заходів у сфері ЖКГ — проведення капітального ремонту теплових мереж, впровадження роздільного збирання побутових відходів, реконструкція водоводів водозабору «Сокіл», магістральних теплових мереж та котельні №9 (заміна газового обладнання на вугільне).

Обрати того, хто лікуватиме

Сьогодні у всіх на слуху реформа системи охорони здоров’я. Перший етап її впровадження — реформування первинної ланки. У бюджеті міста частково закладені кошти на придбання оргтехніки для переходу на електронний облік пацієнтів, переведення медичних карток в новостворені бази.

«Це складне завдання, але, як говорять, назад дороги немає, тому перед центром надання первинної допомоги стоїть завдання впроваджувати і вдосконалювати цю систему, — розповів Леонід Григорович. — Також нагадаю, що з квітня розпочинається процедура укладання угод мешканців з сімейними лікарями, педіатрами і терапевтами. Тож не варто зволікати з вибором фахівця».

Також за словами віце-мера, особлива увага, як і в попередні роки, буде приділена покращенню умов у лікарняних комплексах. Цього року запланований ремонт поліклінічного відділення у Центральній Основі, яке фактично обслуговує усіх жителів сільської місцевості. Ще у планах — продовження заміни вікон на енергозберігаючі, ремонт хірургічного відділення, придбання дизельної автономної підстанції для лікарні у м-ні «Сокіл», якої особливо потребують медики на випадок екстрених ситуацій.

Місце, де вам допоможуть

Чи не найочікуванішою подією для містян цього року є спорудження у Новій Каховці нового, унікального в своєму роді центру надання адміністративних послуг, який буде відповідати усім сучасним стандартам.

«Якісне надання адміністративних послуг, — одне з основних завдань міської влади. Люди мають отримувати їх у належних умовах, в одному місці, за найоптимальніший час. Усе це стане можливим з відкриттям нового ЦНАПу, — зазначає Л. Чурсинов. — Минулого року у цьому напрямі виконана велика робота. Досліджена земельна ділянка, завершено проектні роботи, які сьогодні передаються на державну експертизу. Нам гарантують виділення коштів з фонду регіонального розвитку, аби цей центр був побудований вже цього року. Далі перед нами постає завдання наповнити цю структуру, налагодити її ефективну роботу».

Відродження перлини Дніпра

Завдяки довгоочікуваному відкриттю Палацу минулого року культура у нашому місті зазнала нового розквіту. У стінах ПК за останній час відбулось дуже багато заходів. А це — можливість залучити ще більше дітей до занять культурно-мистецькою діяльністю. Днями була відкрита відремонтована глядацька зала у БК Таврійська. Рівень забезпеченості культурних закладів зростає. Звичайно, ця робота триває. У міській скарбниці передбачені кошти — майже 1,5 млн. грн., аби завершити ремонті роботи у Палаці культури, зокрема мова про облаштування його фасаду зі сторони Дніпра. Крім того, планується завершення ремонту Літнього кінотеатру, продовжиться відновлення паркової зони.

Є напрацювання і плани у сфері туризму, коли головне — потенціал. Нині мова йде про відродження острова Козацький, а точніше — спорудження цілого комплексу з надання туристичних послуг — кемпінг, рибалка, екскурсії, катання на човнах, байдарках тощо. Для цього, звичайно, потрібна інфраструктура — причали, плавзасоби. А це — інвестиції, і будемо сподіватися, що місто їх таки здобуде.

Освіта і спорт

Новий закон «Про освіту» ставить перед цією галуззю багато завдань та викликів. Вже розроблена програма розвитку освітньої галузі. У документі будуть чітко прописані механізми, яким чином закон втілюватиметься на території Новокаховської міськради. «Які б зміни не відбулися, найголовніше — забезпечити дітям рівний доступ до отримання знань та створити належні умови для навчання», — підкреслив Л.Чурсинов.

Що стосується розвитку фізичної культури та спорту, то одне з головних завдань на поточний рік — покращення матеріально-технічних баз спортивних об’єктів. У планах — ремонт у спортивній залі «Гарт». Також — покращення умов на стадіоні, відкриття невеличкого футбольного поля зі штучним покриттям, завершення робіт біля «Будівельника» — облаштування майданчиків для пляжних видів спорту.

Безпека міста

Передбачені в програмі соціально-економічного розвитку і завдання щодо зміцнення законності та правопорядку: щоденне патрулювання території громади працівниками КП «Муніципальна охорона», забезпечення відеонагляду за всіма місцями та об’єктами, які потребують посиленого захисту й контролю. Крім того, з міського бюджету заплановано виділити додаткові кошти для ліквідації пожеж, оскільки минулий рік ознаменувався чималою кількістю таких прикрих інцидентів. Ефективність роботи залежить, в тому числі, від зміцнення матеріальної бази пожежної частини.

«Це лише окремі ключові моменти, на яких зосереджена увага у програмі соціально-економічного й культурного розвитку. Вона містить набагато більше завдань, виконання яких надасть змогу піднятися нашому місту на новий щабель розвитку», — підсумував Леонід Чурсинов.