Які підприємства заборгували новокаховчанам зарплати?

19 січня  у приміщенні виконкому Новокаховської міської ради під головуванням заступника міського голови С. Давидюка   відбулися чергові засідання: тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

До складу комісій залучені представники, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, об’єднаної державної податкової інспекції, головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Херсонської області, міського відділу статистики, Новокаховського міського відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Станом на 19 січня  за статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту Нова Каховка склала 156,7 тис. грн.- це підприємство ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод». 24 липня 2015 року було порушено провадження у справі про банкротство товариства з обмеженою відповідальністю «Новокаховський електромеханічний завод». Ухвалою господарського суду Херсонської області від 22 грудня 2015 року було призначено арбітражним керуючим Данілова А.І. Підприємство призупинило свою господарську діяльність. На даний час триває процедура банкрутства підприємства.

У безперервному режимі  були розглянуті  результати роботи міської робочої групи з питань легалізації оплати  праці та зайнятості населення.

У період роботи січень – грудень 2016 року було проведено 52 заходи, обстежено 495 суб’єктів господарювання. За результатами проведеної роботи було виявлено та  легалізовано 293 найманих працівників. Всього по Новокаховському відділенню проведено 130 заходів, легалізовано працю 737 найманих працівників. Залучено підприємців – 105.

За результатами засідання комісії були надані відповідні протокольні доручення.

Звертаємося  до роботодавців, і до працівників. Нелегальна зайнятість та її наслідки – це суттєва проблема, і без спільних зусиль її не вирішити. Не піддавайтеся спокусі оманливої «простоти» і «зручності» неоформлених трудових відносин. Зарплата «в конверті» – це не тільки порушення  чинного законодавства, а й ілюзія блага для того, хто її отримує. Адже,  не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. І тоді вже допомогти не зможе ніхто – ні профспілки, ні суд, адже працівник віддав перевагу тимчасовому благу – зарплаті «в конверті».

 

                                                                                         Олена  Стоянчук, начальник Нововокаховського УПСЗН