Які рішення ухвалила 46-а сесія Новокаховської міськради?

Вчора, 26 квітня, відбулась 46-а чергова сесія  Новокаховської міської ради 7-го скликання.  Участь в її роботі взяли 27 депутатів із 36 обраних.

На початку роботи зі зверненням від імені депутатів та освітянської громади міста виступив секретар міськради Олександр Лук’яненко.

У документі прохають   негайного втручання у ситуацію, яка склалася щодо неналежного фінансування закладів загальної середньої освіти в частині державної освітньої субвенції. «Освітня субвенція, прийнята у грудні 2017 року, не враховує поділ класів на групи, а також кошти для навчання дітей за індивідуальною формою, надбавки за роботу у гімназіях та ліцейних класах, – поінформував Олександр Володимирович. – Крім того, не враховано особливості територіального устрою Новокаховської міської ради, до складу якої, крім двох міст, входить 9  селищних і сільських пунктів. Наповнюваність класів у таких школах, розташованих там, не може складати  25 учнів. До того ж з 1 вересня мережа збільшилась на 6 класів – 155 учнів, що також  не враховано у розрахунку субвенції. Як результат цих та ще низки причин маємо на сьогодні  дефіцит коштів у сумі 18 млн. 400 тис.  грн.».

Дане звернення буде спрямоване у Міністерство освіти, Мінфін, а також до профільної комісії Верховної ради, голови Херсонської ОДА та Асоціації міст України.  Олександр Лук’яненко  подякував депутатам  Лілії Микитенко, Наталії Марченко, Віталію Перетятьку, Світлані Дук, Сергію Євстратову та іншим, які брали активну участь у розробці документу  і надавали свої пропозиції. Дане звернення  знайшло  підтримку усіх присутніх  у сесійній залі народних обранців.

В ході роботи  депутати ухвалили рішення про створення житлового фонду соціального призначення для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб із числа Новокаховської міської ради. Внесли зміни до програми розвитку культури і туризму на 2018-2022 роки. Зокрема, мова йде про розділ туризму. Так, згідно даного рішення, у поточному році заплановане придбання плавучого причалу для організації переправи туристів, в тому числі на острів Козацький, де так полюбляють відпочивати містяни. На ці цілі планується спрямувати 195 тис. грн. з міського гаманця. Ще 105 тис. грн. передбачено на витрати з  на обстеження, монтажу та обслуговування пристані, пантонів, причалу тощо.

Розглянули депутати під час засідання  і блок земельних питань. За  їхньої  згоди визначено ділянки, які будуть передаватися в оренду на земельних торгах. Були надані також дозволи на списання об’єктів нерухомого майна.

Своїм рішенням народні обранці затвердили Програму забезпечення громадян з рідкісними захворюваннями (орфанними) захворюваннями та трансплантованими органами медикаментозним лікуванням на 2018-2010 рр., внесли зміни до міської Програми розвитку охорони здоров’я міста та Першочергових заходів на 2016-2020 рр., а також до програми благоустрою міста.

Більш детально про ухвалені під час 46-ї сесії рішення – читайте на шпальтах свіжого випуску газети «Нова Каховка».

До вашої уваги повний відеозапис засідання.