Які зміни внесе Кабмін у порядок призначення та нарахування субсидій

3 жовтня на засіданні Уряду постанова КМУ «Питання надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», яка вносила зміни до порядку призначення субсидій, була знята з розгляду. За попередньою інформацією Асоціації міст України, постанову планують затвердити на наступному засіданні Кабміну, в середу 10 жовтня.

На даний момент Асоціація міст України рекомендує:

1) утриматись від нарахування субсидій до прийняття відповідних змін. Це дасть змогу запобігти подвійній роботі;
2) не розповсюджувати отриману від ОДА інформацію про нові умови нарахування субсидій до моменту їх офіційного оприлюднення.
За інформацією Мінсоцполітики зміни до постанови № 848, зокрема, передбачають призначення житлової субсидії:

  • один раз на рік (до кінця наступного опалювального періоду) і розраховувати її розмір окремо на опалювальний та неопалювальний періоди;
  • у випадку наявності заборгованості із сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця;
  • коли член домогосподарства не має доходів, перебуваючи у складних життєвих обставинах у зв’язку із хворобою члена сім’ї або працездатний член сім’ї є алко- або наркозалежним та хворим на злоякісні новоутворення за рішенням комісії;
  • на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку
  • без врахування до сукупного доходу сплачених аліментів та спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби тощо.