Яким чином фінансуватимуться технікуми та коледжі? Коментар нардепа Співаковського

7 грудня, Верховна Рада України ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України. Це рішення на засіданні парламенту підтримали 265 народних обранців. Зміни стосуються фінансування фахової освіти – технікумів і коледжів.  На  своїй сторінці у Фейсбук народний депутат  Олександр Співаковський з цього приводу повідомив наступне:

“Редакція Міністерства фінансів була сформована таким чином, що фінансування всіх 371 технікумів і коледжів, які входять до структури університету, які є окремими юридичними особами, повинні були з 1 січня 2018 року перейти на обласний бюджет.

На сьогоднішньому ж засіданні фракції Блоку Петра Порошенка, за участі Президента та Прем’єр-Міністра, ми домовились і з Міністерством фінансів, що оці 371 технікуми і коледжі, які знаходяться в структурі університетів, залишаються на державному бюджеті, а фінансуються через університети.

Тим вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації, які мають статус окремих юридичних осіб, дається термін у пів року, аби визначитися – або вони через відповідні рішення своїх трудових колективів та трудових колективів університетів входять до складу вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, як їхніх структурних підрозділів, розширюючи таким чином освітній простір, або залишаються самостійними.

Якщо вони стають частиною університету, то продовжують фінансуватись з державного бюджету.

Ті технікуми і коледжі, які вирішили бути самостійними, будуть фінансуватись з обласних бюджетів (за рахунок державних субвенцій).

Дякую народним депутатам за підтримку поправки і 297 голосів «За».
Це є дуже вдалий компроміс, який дозволив запобігти катастрофічних наслідків і допоможе покращити ситуацію у сфері фахової передвищої освіти!”.