Якщо придбали неякісний товар

захист прав споживачів

Звернення споживачів до інспекції з питань захисту прав споживачів іноді не мають жодних підстав для розгляду, але й безглуздими їх не назвеш, адже причини до виникнення конфліктів іноді залежать від різних факторів. На запитання городян відповідає начальник інспекції Антоніна Прокопенко.

«В середині травня купив на ринку 300 саджанців помідорів. Висадив як завжди за всіма правилами, а через два дні більша частина кущів пожовкла. Кому пред’явити претензії?»

— Пройшов значний термін від часу виявлення недоліку. Необхідно було відразу звернутись до дирекції ринку, яка надає місця для здійснення торгівлі, визначити особу, що продала посадочний матеріал та через відділ поліції або суд притягнути винних до відповідальності. Але причин не приживлення розсади багато. Це і ґрунт, і полив, і добрива. Крім того жодної гарантії не надається, адже розсада придбана у приватної особи без будь якого документу.

«Купив хлібопіч, через півроку з невідомих причин згорів екран. Маючи намір оглянути піч, я необережно її впустив, від чого тріснув корпус. Мені відмовляють у прийняті товару на гарантійний ремонт, що робити в такому випадку?».

— Ремонтувати за власний рахунок. Визначати основну причину перегоряння екрану після того як тріснув корпус під час падіння, в СЦ не будуть, адже допущене необережне використання товару — механічне пошкодження. В такому випадку товар автоматично знімається з гарантії.

«В майстерню здала на ремонт дорожню сумку. В обумовлений термін прийшла її забирати, а мені повідомили, що сумку вкрадено і запропонували 200 грн. компенсації, при тому, що моя валіза коштувала 1500 грн. Підприємець відмовляється брати на себе провину, а поліція не може її довести, що робити?»

— Звернутись до суду. Для цього у вас повинні бути чек на придбання валізи, що підтверджує вартість та квитанцію з майстерні, яка фіксує факт надання послуги з ремонту.

Подібні ситуації не рідкість, звертайтесь з проблемою вчасно, знайдемо вихід з ситуації, що склалася, можливо корисна порада також стане в нагоді.