Якщо влада створить необхідні умови, від ІТ галузі до державного бюджету надійде 300 мільярдів – Самопоміч

СамопомічУкраїна має понад 85 тисяч експертів світового рівня в ІТ-галузі. А окрім того, тисячу компаній та безліч стартапів. І 18 міністерств та відомств, які заважають їм працювати”, – таку думку висловив Олександр Данченко, голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку.

Про це йдеться на офіційній сторінці Об’єднання “Самопоміч” у соціальній мережі Facebook.

5,7% ВВП, 300 тисяч робочих місць в ІТ галузі та ще 400 тисяч в суміжних, 300 мільярдів надходжень до державного бюджету – все це може стати реальністю протягом найближчих років. За умови створення елементарних можливостей для ІТ-галузі, вважають у “Самопомочі”.

“Маємо скористатись потенціалом і не допустити “відтоку мізків” за кордон”, – запевняли учасники парламентських слухань на тему “Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України”. Депутати вважають за необхідне включити програмування в обов’язкову програму освіти вже починаючи з дитсадка.

“18 різних міністерств та відомств відповідають за галузь: так не може бути. Як мінімум вже зараз ми можемо створити один центральний орган виконавчої влади, що нестиме повну відповідальність. Також ми вже взялись за впорядкування законодавства. Це просто необхідно для країни, 57% населення якої користуються інтернетом”, – зазначив Олександр Данченко, голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку, за ініціативи якого проводились слухання.