Ялтинська ініціатива: Що бажає Україна і що їй відповідають на Заході

14 форум Ялтинської європейської ініціативи (дивись тут)

14 вересня президент Петро Порошенко заявив, що вірить в те, що Україна може увійти до Шенгенського союзу, Митного європейського союзу, Єдиного енергетичного союзу і стати членом єдиного авіаційного простору.

Расмуссен: Митний союз Україна-Євросоюз поки неможливий

Брюссель і Київ вже досягли важливих домовленостей у розвитку своїх відносин, зазначив політик.

Митний союз між ЄС і Україною не може бути укладено в найближчому майбутньому, заявив радник президента України, екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Расмуссен вважає, що ЄС і Україна вже досягли важливих віх у розвитку своїх відносин, наприклад, всебічна зона вільної торгівлі і безвізовий режим.

При цьому він зазначив, що важелі впливу ЄС на продовження перетворень в Україні та впровадження ЗВТ стануть менш потужними в більш довгостроковій перспективі, оскільки з часом почнеться період, пов’язаний з виборами, протягом якого посилити свої позиції прагнутимуть популісти.

“Митний союз між ЄС і Україною не може бути укладено в найближчому майбутньому, проте перспектива більшої економічної інтеграції допоможе Києву вводити угоду про вільну торгівлю і долати перешкоди, пов’язані з інтересами, які стоять на шляху реформ”, – підсумував Расмуссен.

http://ua.korrespondent.net/business/economics/3886928-rasmussen-ms-ukraina-yevrosouiz-poky-nemozhlyvyi

Майкл Карпентер радить владі, зокрема взяти під контроль СБУ.

Екс-заступник помічника міністра оборони США, глава аналітичного Центру Байдена при Пенсільванському університеті Майкл Карпентер дав владі України три “дружніх поради” в питанні реформ. Свої пропозиції колишній чиновник Пентагону опублікував у Twitter.

“Три дружніх поради України: 1) припиніть затримувати створення антикорупційних судів; 2) надайте повноваження НАБУ; 3) візьміть під контроль СБУ”, – написав Карпентер.

http://ua.korrespondent.net/world/worldabus/3887065-eks-chynovnyk-pentahonu-dav-kyievu-porady