Єдиний надійний захист – щеплення

skaz

Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин та людини, яке викликане вірусом і вражає центральну нервову систему. Сказ відноситься до групи зоонозів (хвороб, спільних для людей та тварин.). Основним джерелом та резервуаром являються дикі ( лисиці, вовки) і домашні ( кішки, собаки) тварини. Напружена епізоотична ситуація зі сказу погрожує виникненню захворювання серед людей.

Щорічно в Україні реєструється близько 100-110 тис осіб, які звернулись за медичною допомогою з приводу покусів тваринами, з яких 60% потерпілих отримали направлення на лікування з підозрою в інфікуванні вірусом сказу. З 1991 року по Україні зареєстровано близько 49 випадків загибелі людей від сказу.

Щоб захистити себе та своїх рідних від небезпечного захворювання, уникайте контактів з бездомними та дикими тваринами. Також не забувайте про безпеку своїх домашніх улюбленців, тому щорічна вакцинація антирабічною вакциною повинна бути обов’язковою. Ми відповідаємо за тих, кого приручили!

Тому спеціалісти Новокаховської міської державної лікарні ветеринарної медицини звертаються до мешканців м. Нова Каховка з проханням відповідально віднестись до щорічної планової вакцинації собак і котів, віком старше 3 місяців, проти сказу, яка відбудеться 11-13 лютого 2016 року з 8.00 до 12.00 на дільницях ЖЕКів №1, 2, 3 в Новій Каховці.