Єгор Устінов: Ми з вами робимо одну справу. І головне в ній – виборці, які за нас проголосували

З таким словами до депутатів Новокаховської міськради звернувся перший заступник голови Херсонської обласної ради, голова депутатської фракції «ОП ЗЖ» Єгор Устінов.

25 березня він з робочим візитом відвідав Нову Каховку. Разом з міським головою Володимиром Коваленком оглянув будівлю на вул.Леніна, 52, яка потребує капітального ремонту. Саме з цього приводу новокаховська міська влада звернулася до обласної ради. Вже відомо, що в цій будівлі заплановане розташування спеціалістів Каховської районної адміністрації (продовження теми на стор. ). Після оглядин будівлі Єгор Олександрович був присутній на початку роботи 8-ї сесії Новокаховської міськради. Дочекавшись завершення емоційного озвучення депутатами депутатських запитів, він звернувся до колег з приводу раціонального розподілу коштів обласного бюджету. Зокрема, Єгор Устінов розповів:

– У квітні ви, як і депутати обласної ради, будете розподіляти вільні залишки коштів, які залишилися з минулого року. Ви знаєте, коли обласна державна адміністрація готує пропозиції щодо використання цих коштів, ми бачимо проекти рішень. Якщо мова йде про дороги, то це ремонт якоїсь певної ділянки. І потім, коли їдеш по цій дорозі, всюди бездоріжжя, далі 10 відремонтованих кілометрів – і знову бездоріжжя. Для того, щоб цього не було, депутати обласного рівня, які мають відношення до розподілу обласного бюджету, повинні їздити, зустрічатися, відвідувати сесії, бачити, чим живе сьогодні та чи інша громада, які у неї виникають проблеми. Для депутатів обласної ради головне правильно розподілити оті вільні залишки. Я абсолютно впевнений, що розподіл, який відбувався минулого скликання, коли 25 млн грн бюджетних коштів кидалися на утримання, наприклад, хокейного клубу, а геріатричні пансіонати, які є комунальними закладами обласної ради, або інші заклади, освіти у тому числі, утримувалися за остаточним принципом, абсолютно неприпустимий. Або, наприклад, ситуація з аеропортом Херсона. Коли я був заступником губернатора, після тривалої перерви ми запускали перший літак. І дуже важливим було запустити аеропорт, бо він дійсно дає поштовх для розвитку регіону як туристичного. З року в рік ми сподівалися, що летовище працюватиме і почне заробляти кошти, але не сталося. Обласна рада не направляє кошти на місця, в ту ж саму Нову Каховку або інші населені пункти, а витрачає на те, щоб утримувати аеропорт – 20, 25, 30 млн грн. А зараз ми дійшли до того, що міністр Криклій каже: це буде перший аеропорт в Україні, який передадуть в концесію. Тобто ми робили, облаштовували посадкову смугу, щось планували, кошти виділяли також і з міського бюджету Херсона, а тепер це все буде передано навіть не державі, а по суті приватному підприємцю, який буде його використовувати. Обласна громада від цього нічого не отримає. Я вважаю, що основне завдання депутатів обласної ради – щоб кошти працювали на відповідні громади. Мені дуже хочеться, щоб так було. Зараз, згідно нового Бюджетного кодексу, ми з вами, в разі перевиконання бюджету, будемо розподіляти обласні доходи за результатами шести місяців. А от чи буде те перевиконання – це питання. Сьогодні в обласній раді бюджетних десь на 250 млн грн. Це при тому, що вільних залишків минулого року приблизно 11 млн грн.. плюс освітня субвенція – майже 7млн грн., ще кошти екологічного фонду майже 5 млн грн. От і все. Яким чином їх розподілити? Для того, що було справедливо, я запропонував повернутися до практики конкурсів. І вас запрошую до цього.

Стосовно виступів депутатів з приводу тих чи інших проблем, які прозвучали з трибуни, депутат обласної ради Єгор Устінов зауважив: їхня суть абсолютно нормальна, якщо десь після ремонту протікає дах, про це треба говорити і вирішувати питання. Зокрема, він сказав: «Однак, коли ми переходимо на особистості. – це не дуже красиво. Зараз в Херсонській міській раді приймають непросте рішення про етику поведінки депутата. Багато хто критикує його, кажуть, що воно не потрібне. Однак ми з вами робимо одну справу. І головне в ній – виборці , які за нас проголосували. Той, хто обирався депутатом не вперше, знає, кожного разу, як йдемо на вибори, звертаємося до них за підтримкою. Вже маємо певний кредит довіри. Тому я би попросив в першу чергу однопартійців та депутатів всіх інших партій дотримуватися правил елементарної етики».