ЄС скасовує плату за роумінг: як це працюватиме для українців

15 червня 2017 року плату за роумінг на території Європейського Союзу буде скасовано. Про це заявили президент Європарламенту Антоніо Таяні, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат від імені Мальти, яка наразі головує в Раді ЄС.

Європейський союз об’єднує людей і робить їх життя легшим. Кінець роумінгу є справжньою європейською історією успіху.

З цього часу громадяни, що подорожують Євросоюзом, матимуть право дзвонити, писати смс і зв’язуватися через свої мобільні пристрої за такою самою ціною, яку вони платять вдома.

Понад 10 років наші інституції наполегливо працювали, щоб виправити цю ринкову помилку.

Кожен раз, коли жителі Європи перетинають кордон ЄС, чи то на свята, роботу, навчання чи просто на один день, вони повинні турбуватися про використання своїх мобільних телефонів і високі телефонні рахунки від плати за роумінг, коли вони повертаються додому. Плата за роумінг тепер буде справою минулого. З завтрашнього дня ви зможете залишатися на зв’язку під час поїздки до ЄС, за тією ж ціною, як у себе вдома,” – йдеться в заяві.

У заяві також йдеться про те, що кінець роумінгу лежить в основі цифрового єдиного ринку ЄС і є ще одним кроком на шляху до створення єдиного і стійкого європейського цифрового суспільства, доступного для всіх громадян.

То чи працюватиме це для українців? Адже в ЄС оператори мобільного зв’язку країн-членів зобов’язані виконувати рішення європейських інституцій, однак такі рішення не є обов’язковими для країн Східного партнерства, серед яких – і Україна. Тобто тарифи за роумінг мають бути узгоджені з місцевими мобільними операторами.

У своєму указі Президент України Петро Порошенко вже доручив Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку й інформатизації (НКРЗІ), розглянути питання зниження плати за послуги міжнародного роумінгу під час перебування українців на території Європейського Союзу. Тому сподіваймося, що це питання буде залагоджено найближчим часом.

Грузинський новинарський портал Agenda.ge передає слова керівника відділу Європейської служби зовнішньої дії Бориса Ярошевича: “Якщо ви мандруєте у країни Східного партнерства чи з цих країн до ЄС, тарифи у роумінгу занадто високі. Плата за роумінг у ЄС скасовується, і тепер ми плануємо зробити це для шести країн (Східного партнерства)”.

Наразі відомо, що для власників SIM-карток європейських операторів спілкування на всій території ЄС з 15 червня здійснюватиметься за тарифами країни, в якій купувалася картка або підписувався відповідний контракт. То ж вбачається, що наразі українцям, які подорожують до декількох країн Європи найвигідніше придбати місцеву SIM-картку, попередньо перечитавши договір, у якому прописані умови й тарифи. Проте, як буде насправді, покаже практика.

[grid title=”Всі новини про безвізові подорожі до ЄС >>>” title_url=”http://nk-online.tv/tag/bezviz/” title_icon=”” title_bg_color=”” title_text_color=”” title_border_bottom_color=”” main_color=”” thumb_bg_color=”” enable_tab=”” count=”5″ orderby=”latest” duration=”all” show_view_all=”on” cates=”” cate_scenario=”combination” authors=”” exclude_authors=”” tags=”8418″ ignore_sticky_posts=”on” exclude_loaded_posts=”” show_comment=”” show_readmore=”” show_author=”none” show_date=”none” meta_item_order=”a_c_d” show_format_icon=”” show_review_score=”” number_cates=”0″ snippet_length=”0″ thumbnail_height=”371″ pagination=”” rainbow_thumb_bg=””][/grid]