Єврокомісія на початку 2016 року запропонує надати безвізовий режим Україні

ЄвропаЄврокомісія на початку 2016 року запропонує включити Україну до списку країн, громадяни яких можуть в’їжджати до Шенгенської зони на короткотривалий термін без віз. Про це заявив єврокомісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос на прес-конференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Єврокомісія представить на початку 2016 року Європейській раді та Європарламенту законодавчі пропозиції щодо коригування візових вимог щодо країн, які не є членами ЄС, щоб включити Україну до списку країн, громадяни яких за наявності біометричного паспорту можуть в’їжджати до Шенгенської зони на короткотривалий термін без оформлення візових документів”, – сказав Аврамопулос.

Аврамопулос додав, що після цього рішення буде в руках інституцій ЄС і процес триватиме “щонайменше кілька місяців”.

“Сьогодні була заявлена думка Європейської комісії. Я думаю, що вони (Рада та парламент) розділяють те, що вирішила Комісія, але ми повинні слідувати процедурі“,

За його словами, з часу, коли ЄК публікувала п’ятий “безвізовий звіт” у травні, у шостому звіті 18 грудня відзначено, що Україна досягла необхідного прогресу і провела необхідні реформи.

“Україна досягла великого прогресу і демонструє політичну прихильність до реформ. У той же час подальше впровадження реформ та боротьбі з корупцією залишаються ключовими питаннями”, – сказав єврокомісар.

“Діалог ЄС та України щодо безвізового питання довів, що він може бути важливим інструментом для досягнення непростих і далекоглядних реформ. Звичайно, ЄК продовжить моніторинг прогрес виконання реформ, таких як боротьба з корупцією”, – додав єврокомісар.

Нагадаємо, Європейська комісія ухвалила шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дії візової лібералізації.