Єврокомісія офіційно запропонувала Європарламенту і Раді ЄС скасувати візи для українців

ЄвропаСьогодні, 20 квітня 2016 року, Європейська комісія у Брюсселі оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації з Україною. Про це з посиланням на відповідний документ повідомляє кореспондент nk-online.tv.

Відтак, Європейська Комісія пропонує перенести Україну до списку держав, громадяни яких мають змогу подорожувати до країн Шенгенської угоди без віз.

Ця пропозиція стала наслідком грудневої позитивної оцінки від Єврокомісії виконання Україною усіх критеріїв плану дій з візової лібералізації та зусиль, які для цього доклала українська влада.

“У своєму шостому і останньому звіті Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення відповідних показників.

Керуючись цією оцінкою та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався від початку діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року Законодавчу пропозицію внести зміни в регламент № 539/2001, зараховуючи Україну до переліку безвізових країн”, – йдеться в документі, опублікованому на сайті Єврокомісії.

Зауважимо також і те, що в документі не вказується жодних додаткових умов, які б мала виконати Україна для запровадження безвізового режиму з ЄС.

Згідно з процедурами Євросоюзу, пропозиція Європейської Комісії має пройти процедуру узгодження, як між країнами-членами Євросоюзу, так і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду законодавчої ініціативи в Європарламенті триває щонайменше місяць. Після відповідного схвалення документ має бути затверджений Радою ЄС. Тому можемо зробити висновок, що рішення набуде чинності вже всередині літа.

Нагадаємо, що у разі ухвалення Європейським Парламентом та Радою ЄС пропозиції Європейської Комісії з візової лібералізації з Україною, громадяни нашої держави, що мають біометричні паспорти, не будуть оформлювати візи для подорожей в країни Шенгенської зони строком до 90 днів.