Європарламент пропонує Україні “Східне партнерство+”

Європарламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі “Східне партнерство Плюс”, включаючи приєднання цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС та до Шенгенської зони. Про це йдеться у проекті доповіді законодавчого органу ЄС, яка містить рекомендації Раді Євросоюзу, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності у просуванні політики щодо “Східного партнерства” напередодні саміту ініціативи 24 листопада, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

EU Flagga
Bobby Hidy / www.flickr.com

“Надзвичайно важливим є створення моделі “Східне партнерство Плюс” для країн, які мають асоціації, із можливістю подальшої участі у митному, енергетичному та цифровому союзах (у рамках ЄС – ред.)”, – заявила один із авторів проекту доповіді литовський європарламентарій Лайма Андрікієне.

У документі, дебати щодо якого пройдуть у вівторок, а голосування у середу, наголошується, що Україна, Грузія та Молдова проводять важку роботу заради зміцнення зв’язків з ЄС, незважаючи на сильний спротив з боку Росії.

Відтак, Європарламент пропонує створити для цих трьох країн трастовий фонд, який має залучати державні і приватні інвестиції для реалізації соціально-економічних проектів в Україні, Грузії та Молдові.

Окрім цього, рекомендується посилити підтримку економічних реформ та вдосконалити й розширити нинішній формат партнерства до так званого “СхП+”, що забезпечить доступ трьох країн до митного, енергетичного та цифрового союзів у рамках ЄС, а також участь у Шенгенській зоні.

“Європарламент вкотре відзначає, що угоди про асоціації з Грузією, Молдовою та Україною не є кінцевою метою їхніх відносин з ЄС. ЄП вкотре визнає європейські прагнення цих країн”, – наголошується у проекті документу законодавчого органу ЄС.