Сьогодні, 15 лютого, день, в який вшановують учасників бойових дій в інших країнах, зокрема в Афганістані. 29 років тому з цієї країни вивели обмежений контингент колишніх радянських військ. Ця війна принесла тисячі жертв, сльози і горе в мирні родини.

Аби згадати героїв тієї страшної війни, полинути в  спогади, учні 9-х класів ЗОШ №3 зібралися на позакласний захід “Їх  долі обпалені війною”, який підготувала вчитель історії Олександра Склейнова.

Головною метою заходу було донести до юнацьких сердець, що найстрашніше у світі – це війна. Вчитель акцентувала увагу учнів на тому, що ми повинні пам’ятати і тих, хто пережив війну, і тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав.Шановним гостем зібрання став заступник голови Новокаховської ради ветеранів Афганістану «Пам’ять» Віктор Лебедєв. Він розповів учням про тяжку долю солдатів, які воювали в тій страшній війні, повідав історіі з власного життєвого військового досвіду. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто назавжди пішов у вічність.

Ця війна триває і сьогодні, але вже без участі наших солдат. А тоді ж, ідучи у те пекло чужої країни з іншою вірою, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, тим, хто поневолений. Вони вірили, що йдуть не вбивати, а захищати. Офіційно це не називали війною, а всього лише воєнною кампанією.

Час лікує рани. Але фізичні. А в душі, у пам’яті воїнів-афганців назавжди залишаться суворі будні Афганістану, які випали на їх долю.

Колектив ЗОШ №3 від щирого серця висловлює подяку всім ветеранам Афганістану за їх мужність, героїзм та відвагу під час виконання інтернаціонального обов’язку. Нехай у ваших родинах панує злагода, мир та спокій. Ваш сьогоденний внесок у виховання молоді є вагомим у формуванні її патріотичних почуттів.