Їх вже зустріли небеса… Новокаховчани вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Як швидко спливає час… 20 лютого минають вже четверті роковини трагедії, що трапилася  2014-го у центрі Києві під час революції Гідності. Тоді на Інститутській, Грушевського, Європейській площі та Майдані розгорнулися справжні бої. За лічені години були розстріляні зовсім беззбройні люди, наші співвітчизники, земляки.

Імена 108 українців офіційно увійшли до числа тих, кого називають Небесною сотнею. Найстаршому серед них було 83 роки, наймолодшому –17! Від куль і кийків загинули ще й три жінки. Вони назавжди увійшли в історію сучасної України і саме їхні імена і події на Майдані українська спільнота згадує пам’ятного дня у лютому.

В Новій Каховці напередодні заходів, присвячених пам’яті Героїв Небесної сотні, у картинній галереї представлені більше 50 світлин, на яких відтворені події революції Гідності. А безпосередньо у цей пам’ятний день у Палаці культури відбувся концерт-реквієм «Пам’яті Героїв Небесної сотні…». Свою творчість присутнім дарували місцеві художні колективи.

Усі разом новокаховчани виконали Гімн України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять  загиблих Героїв на Майдані та в зоні проведення АТО.

“Чотири роки тому сталися  події, які назавжди залишилися в пам’яті українців.  Мирний протест громадян тодішня влада перетворила на криваву розправу, – звертаючись до присутніх, – зазначив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. – Хай пам’ять всіх невинно убитих  згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення  своєї Батьківщини”.  Родинам усіх полеглих земляків за свободу нашої держави Леонід Григорович висловив щирі співчуття.

У холі Палацу увазі містян та гостей були представлені виставка світлин, на яких зображені події Майдану, та книга пам’яті «Хронологія мужності», на сторінках якої закарбовані  імена полеглих в зоні АТО новокаховчан.

Учасники бойових дій на сході згадали своїх побратимів, поклавши вінок пам’яті до скульптурної композиції Захисникам України.

Цього дня ми запалюємо свічки, молимося про майбутнє своїх дітей, намагаємося знайти обнадійливі слова для батьків і рідних загиблих… І все частіше переконуємося в тому, що від смутку ніхто не повинен страждати, а добро і мир мають  об’єднувати українців.