Нова Каховка приєдналася до флешмобу «Global Shevchenko»

На початку березня вся Україна вшановує пам’ять про свого великого сина – Тараса Шевченка. Українська спільнота передає його поетичну спадщину від покоління до покоління та несе слова вдячності і пошани цьому великому Генію,  оскільки його  поетичні рядки є не тільки  гарними та влучними, а й пророчими та актуальними в усі часи. Особливо – в наш буремний і неспокійний час.

Цього року до святкувань з нагоди народження поета було організовано міжнародну акцію «Global Shevchenko». У рамках   всесвітнього флешмобу лунали поезії Шевченка. Приєдналася до акції і Нова Каховка. Під час урочистого концерту “Шевченка дух – незламний та правдивий” з нагоди святкування 203-й річниці з Дня народження  поета зі сцени міського Палацу культури пролунав  вірш “Мені однаково” з циклу “В казематі”.

Варто знати: цей вірш Шевченко написав, перебуваючи  в казематі третього відділку в Петербурзі, де він знаходився під час слідства над учасниками Кирило-Мефодіївського братства. Кілька віршів циклу об’єднані однією темою – роздумами, навіяними тугою по рідній землі. Проте ліричні настрої не змінюють поглядів поета і переконань боротися за краще життя простої людини, доля якої не надто легка.

В рамках святкування шевченківських днів наше місто відзначилося тим, що вірші поета Шевченка лунали не лише  під час акції, а  впродовж всього урочистого заходу. Танцювальні та музичні композиції у виконанні місцевих художніх  колективів були немов «вплетені»  в єдину стрічку безсмертного Шевченкового слова – велично-духовного  і разом з тим  такого простого і щирого.

Не менше вражає творчий доробок Шевченка-художника. Відомо про його 835 живописних полотен, малюнків, офортів та малюнків, з яких 270 не знайдено. Шевченко був першокласним акварелістом – відомо його 210 акварелей-пейзажів, які за рівнем досконалості  стоять у ряду світових здобутків художньої культури; він також був блискучим портретистом-психологом, про це свідчать написані ним 150 портретів. Геніальність його таланту підтверджує і той факт, що переважну більшість своїх творів він  створив не в Україні, але, маючи з дитинства феноменальну пам’ять, зумів і на чужині відтворити  пейзажі,  емоції, проблеми, духовний стан свого народу.  І сьогодні, крізь століття лунає Тарасове слово, таке зрозуміле і любе не лише українцям, а й усьому світу.