Юна українська піаністка з Криму перемогла на міжнародному конкурсі в Брюсселі

Піаністка10-річна піаністка Христина Михайличенко перемогла на міжнародному конкурсі Merci Maestro, який відбувся в Брюсселі. Про це на своїй сторінці в Facebook написала мати переможниці Наталя Михайличенко.

«Понад 40 учасників у групі А. Конкурс у два тури. До другого туру пройшли 15 дітей у віці до 11 років, і це вже всі лауреати міжнародних конкурсів, хто приїхав в європейську столицю продемонструвати національну музичну академічну школу. Друзі, аплодуйте, Україна перша!» – написала Наталя Михайличенко.

Згідно з умовами конкурсу, переможець в категорії А отримує премію в розмірі 200 євро.

Раніше сайт проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» повідомляв, що родина Христини Михайличенко переїхала на Київщину з анексованого Росією Криму. Свій перший великий конкурс Христина виграла в п’ять років. У січні 2015 року дівчинка виграла престижний міжнародний конкурс піаністів у Голландії.

Документальний фільм Pianino for Peace ( «Піаніно для миру»), де також розповідається про долю маленької кримчанки, отримав визнання на міжнародному фестивалі світу і кіно International Peace & Film Festival.

Український проект WoMo склав список дітей, які «здивували Україну в цьому році», в який також увійшла юна піаністка з Криму. Обдарована дівчинка стала єдиною дитиною, яка одержала біометричний закордонний паспорт особисто від президента України Петра Порошенка.