Юні спелеологи з Нової Каховки взяли участь у IХ міжнародному турнірі з мотузкового контесту

9-15 квітня спелеологи  Нової Каховки (керівник гуртка Галина Перехресна), вихованці Центру спорту, туризму та екскурсій «Данапріс» (в.о. директора Лариса Нікітіна) взяли участь у  IХ Міжнародному заочному турнірі з мотузкового контесту. До участі долучилися і декілька вихованців гуртка «Юні туристи краєзнавці» (керівник гуртка Владислав Шатохін).

Перша частина  змагань відбулась на подвір’ї ЦСТЕ «Данапріс», а у останні три дні був організований навчально-тренувальний похід на острів Козацький, де були обладнані дистанції контесту. До учасників приєдналися батьки та родичі, які з цікавістю вболівали за всіх вихованців.

У турнірі взяли участь 380 учасників на дистанції 30 метрів і 86 учасників на дистанції 120 метрів. У турнірі брали участь спелеологи з України, Литви, Росії,  Білорусі, Великобританії, Словенії.

Цей турнір проводиться вже дев’ять років поспіль. Місце проведення турніру за Положенням залишається незмінним – планета Земля.

Що ж таке цей «контест»? Для багатьох людей, слово не зовсім зрозуміле. Спробуємо  пояснити. Всі ми знаємо, що таке велотренажер – це такий собі велосипед, який стоїть на місці, але ж кілометри на ньому «намотати» можна. Принцип його роботи зрозумілий кожному. Уявіть собі, висоту 30 та 120 метрів (приблизна висота одного поверху багатоповерхівки – 3 метри, отже 30 м – це 10 поверхів, а 120 м – це 40 поверхів). Так от, змагання із мотузкового контесту – це подолання на швидкість багатометрових прямовисних дистанцій по мотузці діаметром 10 – 11 мм за допомогою спеціального спорядження за принципом тренажеру.

Приємно відзначити, що з кожним роком кількість призерів турніру з числа учасників нашого міста збільшується.

Призерами в цьому році стали:

На дистанції 30 метрів:

ІІ місце – Гонтаренко Тетяна, 11 років (СЗОШ № 8, 6-б клас).

На дистанції 120 метрів:

ІІІ місце – Чертков Едем, 10 років (ЗОШ № 10, 5-а клас);

І місце – Бабенко Роман, 12 років (ЗОШ № 10, 6-в клас);

ІІ місце – Гонтаренко Тетяна, 11 років (СЗОШ № 8, 6-б клас);

І місце – Рожко Данило, 16 років, (НКПК ОНПУ, гр. 14171);

І місце – Хахалкіна Валерія, 16 років, (НКТЕЛ, 11-б клас);

ІІІ місце – Тичиніна Світлана, 13 років (ЗОШ № 10, 7-б клас);

ІІ місце – Кулинок Олексій, 19 років, (НКПК ОНПУ, гр. 1141);

Вітаємо переможців турніру!

 

Керівник гуртків ЦСТЕ «Данапріс» Галина Перехресна