Юридична допомога – безкоштовно

юрконсультаціяЗа інформацією головного спеціаліста міського управління юстиції І.Руденко, ще у 2011 році набрав чинності Закон «Про безоплатну правову допомогу», згідно якому передбачена первинна та вторинна правова допомога.

У чому полягає безоплатна вторинна правова допомога? У захисті від звинувачення, представництва особи в судах, інших державних органах та місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру, яку надають спеціальні центри ( всього їх в області з 1 липня працює чотири, Нову Каховку обслуговує Каховський місцевий, який працює на вул. К. Маркса, 138). Режим роботи: з понеділка по п’ятницю – з 9 до 18 години. Єдиний телефонний номер – 0(800) 213-103 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних). Адвокати надають безкоштовну допомогу в цивільних та адміністративних судових спорах.

Хто має право на допомогу?

Згідно Закону – ті, хто перебуває під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижче прожиткового мінімуму; інваліди, пенсія або допомога яких – менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних; діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, безпритульні та жертви насильства в сім’ї; ті, на кого поширюється дія Законів «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; ветерани війни; маючі особливі заслуги та особливі трудові заслуги; жертви нацистських переслідувань; реабілітовані; ті, стосовно яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання недієздатною та поновлення цивільної дієздатності та справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.