Ювілей парку Слави у Новій Каховці

Парку Слави та пам’ятнику на честь загиблих солдат виповнюється 35 років.

9 травня 2020 року виповняється 35 років від дня створення новокаховського парку Слави та відкриття у ньому пам’ятника на честь загиблих героїв. Його розташування в «серці» міста є символом того, що пам’ять про солдат назавжди залишиться в серці кожного жителя Нової Каховки.

Комплекс побудований за авторським проектом головного архітектора нашого міста Юрія Вікторовича Равича в пам’ять про воїнів, які звільняли село Ключове та форсували річку Дніпро.

Історична довідка. Парк Слави та пам’ятник воїнам, загиблим в Другій світовій війні – це меморіальний комплекс, відкритий 9 травня 1985 року на честь 40-ї річниці Перемоги. Він складається з обеліску на постаменті, могил полеглих солдат із встановленими над ними надгробків, та Вічного вогню як символу вічної пам’яті героїв.

Обеліск Слави споруджено з нержавіючої сталі заввишки 18 м, на його лицьовій частині зроблено напис із бронзових літер «Героям Великой Отечественной войны». На бокових поверхнях, тильній частині та вершині – декоративне зображення з металу орденів Червоної Зірки, Бойового Червоного прапору, Слави та Вітчизняної війни. Територія парку Слави озеленена та завжди гарно впорядкована. По його периметру – чавунна огорожа з воєнною символікою, центральна алея, тротуари і пішохідні доріжки викладені бетонними плитками, встановлені оригінальні ліхтарі.

У день відкриття Парку Слави відбулося перепоховання останків 8 воїнів. З кінця 90-х років триває пошукова робота перших активістів дослідницької групи «Південь», а з 2010 року військово – історичного клубу «Каховка», який очолює А.Обелець. На місцях боїв в районі Каховської переправи, Нікопольського плацдарму, нижнього Лівобережжя Дніпра вони розшукували незареєстровані поховання воїнів, встановлювали їхні імена, досліджували рештки зброї, боєприпаси тощо. Починаючи з 2008 року, за ініціативи керівництва військово-історичного клубу та активної підтримки міського голови В.Коваленка, виконкому та депутатського корпусу, в парку Слави здійснено п’ять ритуалів перепоховання останків 102-х радянських воїнів. На даний час на території комплексу поховані останки 110 героїв війни.

Сьогодні парк є одним із центральних місць нашого міста, центром зустрічі старшого та молодшого поколінь. Тут сходяться дороги воїнів учасників Великої Вітчизняної війни та війни на Сході України. І, незважаючи на відстань у часі, в кожного з них була і є одна мета – захистити свою Батьківщину та перемогти.

Відділ культури і туризму