Ювілей тих, хто робить життя новокаховчан комфортним та затишним

Днями  комунальне підприємство «НК Екосервіс» відзначило 60-річний ювілей.

Відлік часу підприємство бере з 1957 року. Тоді серпневими гарячими днями у поселенні, де мешкали будівники ГЕСу, розпочав роботу комбінат комунальних підприємств (ККП), який очолив Петро Володимирович Єгоров. Не тільки благоустрій та озеленення вулиць міста були основними напрямками роботи комунальників.

ККП об’єднував і банно-пральний комбінат, і перукарні, і водопровідно-каналізаційне господарство, і тепло-, газозабезпечення, готельну галузь і навіть надавав таку послугу, що давно зникла з нашого побуту, як міська довідка.

На початку 60-х у місті, яке активно зводилося і швидко розвивалося, поряд з працівниками комбінату працювали і мешканці. Старожили згадують, як висаджували молоді дерева вздовж тротуарів на пр.Дніпровському, як збиралися на суботники. Особлива увага приділялася озелененню молодого міста, яке виростало в піщаних кучугурах, і під палючим південним сонцем не можна було втратити жодного деревця. Бригада озеленювачів, які під керівництвом Степана Марковича Фалдзинського не тільки насаджували квіти, дерева і кущі, а й дбали про них і вдень, і вночі — це легенда, що назавжди залишиться в історії нашого міста як відзнака відданості своїй справі. Їхніми руками створена та краса, що зараз листопадовими днями милує око переливистими жовто-багряними барвами у міському парку та на вулицях міста.

В кінці 60-х у структурі відбулися відчутні зміни: були відокремлені газове господарство і комбінат побутового обслуговування. А кінець 70-х став рубежем реорганізаційних нововведень. У 1976-му озеленювачів перевели до Херсонського управління зеленого господарства. Через рік, у 1977-му, відокремилося водопровідно-каналізаційне господарство, а в 1978-му на базі Херсонського підприємства електромереж електрики комбінату почали працювати в окремому підрозділі «Міськсвітло». Та, незважаючи на зміну назв, працівники комбінату не перестали працювати на благо новокаховчан, швидше навпаки, завдячуючи їхнім клопотам Нова Каховка здобула славу чистого і найзеленішого міста півдня України.

Звичайно, життя не стоїть на місці, а невпинний час має рушійну силу. Наприкінці 80-х рішенням виконкому №337 від 15 листопада 1988р. у зв’язку з реорганізацією ККП перейменовано у виробниче об’єднання житлово-комунального господарства. Очолив структуру, в якій налічувалося 232 працівника, Юрій Миколайович П’ятецький. Підрозділи об’єднання стали називатися цехами, та перелік завдань майже не змінився. Це — освітлення, озеленення, благоустрій, ритуальна служба, цех малих архітектурних форм і готель «Дружба».

Якщо говорити про той період, то колишні працівники згадують вольову очільницю цеху благоустрою та рембригади Матрьону Моісеївну Пархоменко, яка тримала в руках всю бригаду, як наслідок — все місто в чистоті. У головного озеленювача Леоніда Федоровича Андрієнка нині можна купити квіти на міському ринку. А серед значущих для Нової Каховки проектів — будівництво нової теплиці, яка тепер діє у мікрорайоні «Сокіл», намагання побудувати сміттєпереробний завод та перенести міське звалище, що вже тоді було переповненим.

Вчергове це підприємство змінило назву у 1994р. і, як не дивно, знову стало ККП (директор Олексій Михайлович Грудійов), а в 2002-му комбінат реформовано в КП з назвою «Наше місто». До його складу входило шість дочірніх підприємств, а колектив нараховував 250 працівників.

З 2011 року КП «Наше місто» перестало існувати, його змінило КП «НК Екосервіс», яке очолив Василь Миколайович Нікулін. Однак нова назва не стала приводом для зміни діяльності підприємства, робота якого завжди була націлена на задоволення потреб містян з вивезення побутових відходів (з 11 березня 2011р.), прибирання вулиць і проїзної частини, озеленення та освітлення міста.

Свого часу керівниками ККП були Микола Карпович Багатьєв, Андрій Андрійович Хилько, Андрій Григорович Масич, Михайло Олексійович Анохін, Микола Володимирович Дешко, Василь Павлович Чайка. Як би пафосно не звучали ці слова, проте працівники підприємства були і залишаються справжніми творцями зовнішнього вигляду Нової Каховки, що занесена до сучасних каталогів як квітуче самобутнє місто на березі Дніпра.

У п’ятницю, 17 листопада, ювілярів вітали у міському Палаці культури. Присутні винуватці свята та гості отримали неймовірну кількість позитивних емоцій, оскільки святкування видалось щирим, душевним, родинним. Зі сцени працівників «Екосервісу» привітали міський голова Володимир Коваленко, керівник КП Василь Нікулін.

Кращим серед кращих з нагоди свята вручили грамоти та винагороди. А ще, як оголосив Василь Миколайович, кожен працівник  отримає бонус до своєї зарплатні.

Користуючись нагодою, висловила подяку за постійну допомогу та підтримку Дніпрянскьої школи очільниця закладу, депутат міськради Лілія Микитенко.

Вона наголосила, що підприємтсво є шефом та справжнім другом школи, працівники якого  ніколи не відмовлять у допомозі.

Також ювілярів вітали колеги – очільники всіх комунальних підприємств Нової Каховки, які зичили їм  успіхів, сили,  а головне – аби їхню  подекуди дуже нелегку працю цінували.

В якості подарунків  Василю Нікуліну вручили картину  та букет чарівних троянд. Окрасою заходу, як і завжди, були виступи творчих колективів Палацу культури і міста.

До вашої уваги  фоторепортаж зі святкування.