Ювілейна Масляна буде особливою

Час летить так швидко, що й озирнутися ми не встигли, як промайнули свята, і пора проводжати зиму. А це означає, що не за горами одне з найулюбленіших свят дітей і дорослих — Масляна.

Дата її проведення припадає на різний час, оскільки залежить від головного православного свята — Великодня. В 2018 році він буде святкуватися 8 квітня. За 7 тижнів до Великодня-­2018 починається Великий піст: з 19 лютого до 7 квітня. А сирна седмиця, яка більше відома нам, як свято Масляна, почнеться у понеділок, 12 лютого, і триватиме до неділі, 18 лютого.

Існують свідчення, що Масляну святкували в Україні, ще за язичницьких часів, коли люди поклонялися Сонцю. Це свято українці відзначали з розмахом. Одна з найулюбленіших традицій — поїдання млинців. Відома вона і новокаховчанам. Вже ось як 15 років у місті під завісу Сирної седмиці відбувається фестиваль «Новокаховська Масляна». Цього року він буде ювілейним, а значить — особливим. Чим саме? Про це кореспонденту «НК-онлайн» розповів голова оргкомітету заходу, керуючий справами виконкому Василь Акуленко.

— За ці роки фестиваль припав до душі як жителям, так і гостям Нової Каховки. Під час одного з них підрахували: приїздили 35 туристичних автобусів з бажаючими взяти участь. А починалось все з кількох тарілок млинців на центральній площі міста і кількох десятків учасників. Згодом місцем проведення фестивалю стала площа біля «Юності». Але з роками свято набуло ще більших масштабів, тож було вирішено проводити фестиваль на площі Сільських будівельників, де він проходитиме й нині. Там затишне місце, прохідна територія, що вміщує багато людей.

Ще минулого року, наприкінці грудня, було створено оргкомітет, аби мати більше часу на підготовку. Цього року, як і раніше, у нас заплановані виставки­продажі, розваги, масштабна творча програма. Будуть і сюрпризи, і призи. А ще — традиційний стовп з подарунками, велике опудало — символ зими, що минає. Працюватиме одна велика сцена. Не виключено, що, як і в попередні роки, деякі колективи, в тому числі БФ «Нова Каховка», млинці продаватимуть задля збору благодійних коштів. Участь у фестивалі візьмуть навчальні колективи, депутати, працівники комунальних підприємств, сільські клубні заклади. Нагадаю: цей захід не бюджетний, проводиться винятково за спонсорські кошти, за підтримки меценатів, підприємців, фестивального центру «Камалія», який очолює Галина Гірна.

Цього року також запланований візит гостей — творчих колективів з Голої Пристані, а також представників історико­розважального комплексу «Зелені хутори Таврії». Тож запрошую всіх жителів та гостей прийти на фестиваль, відпочити, поласувати солодощами і долучитися до традицій міста. Крім того, приймаються усі ідеї та пропозиції щодо організації і проведення заходу. Креатив лише вітається! Якщо маєте чим поділитися — звертайтеся до оргкомітету або до центру «Камалія» у кінотеатрі «Юність».

Отже у неділю, 18 лютого, з 10:00 на площі Сільських будівельників буде тривати фестиваль «Новокаховська масляна». Не пропустіть!