З екскурсією до Новокаховського електротехнічного ліцею

Днями до Новокаховського професійного електротехнічного ліцею завітали поважні гості – міський голова Володимир Коваленко, керуючий справами виконкому Василь Акуленко, голова громадської ради Лариса Житченко, які  взяли участь в урочистостях з нагоди посвяти  учнів ліцею у  козаки. Святу передувала оглядова екскурсія закладом, яку провела гостинна директорка закладу Олександра Карпенкова разом з викладачами.

Олександра Василівна нагадала:  історія закладу починається з 1958 року. З того часу капітальних ремонтів кабінетів і підсобних приміщень не було. Однак  нині вони відновлені за сучасними стандартами – вставлені металопластикові вікна, пофарбовано підлогу, встановлено нові парти-столі і стільці, яких придбали тільки цього року  більше ста.

Кожен навчальний кабінет обладнаний усім необхідним для занять, в тому числі технічними засобами. В одній  з аудиторій, де навчаються електрогазозварники, викладацький стіл, до прикладу, для зручності розкладається.

Цінність виконаних робіт в тому, що в цьому ліцею навчають будівельним професіям. І це  допомагає зберігати всі приміщення в належному стані і втілювати нові ідеї учнів.

Так, в одному з кабінетів продемонстровані електросхеми, складені студентами, також енергетична карта України, на якій позначені основні теплові, гідро та ядерні вузли нашої країни.

Директор завела групу «екскурсантів» і до бухгалтерії, де теж відбувся ремонт, встановлено кондиціонери. Цікаво, що багатьох з тих, хто працює в  ліцеї міський голова знає багато років.

Олександра Василівна, розповідаючи, як наводили лад в аудиторіях, показала картини, які віднайшлися на горищі ліцею. Вони теж написані наприкінці 50-х на початку 60-х років минулого століття, та попри це добре збереглися і сьогодні прикрашають його стіни. Якщо говорити про плани, то найближчим часом  колектив хоче завершити ремонт в кабінеті української мови і спортивній залі.

Згодом всіх запросили до ліцейського музею. Тут з нагоди 309-ї річниці заснування Кам’янської Січі отаман півдня України Олег Черемисюк і начальник штабу головного отамана півдня України, генерал-хорунжий Леонід Леонтьєв посвятили в козаки двох учнів ліцею та викладача, майстра спецдисциплін Юрія Вінокурова. Перед посвятою Леонід Леонтьєв нагородив переможця 4-х обласних ігор, боксера В’ячеслава Асанова, який посів на змаганнях 3-є місце. Тренує хлопця Заслужений тренер України Василь Царіков.

Під час посвяти Олександрі Карпенковій присвоєно військове звання підполковника із занесенням до всеукраїнського реєстру. Після цього вона подарувала музею книги з історії козацтва та видання сучасних авторів. Також було відзначено нагородами і кожного з гостей ліцею.

А завершилося нагородження чаюванням  ліцеїстів з викладачами і гостями. Під час частування смачними пиріжками, які, готуючись до прийому гостей, напекли самі учні, розмова йшла про сімейні традиції українців. Міський голова Володимир Коваленко, розповідаючи про зв’язок поколінь, наголосив на тому, що молоді люди, які володіють робочими спеціальностями, дуже і дуже   потрібні на сьогоднішньому  етапі розбудови нашої держави. І побажав їм успіхів у навчанні і подальшій роботі.