З газом краще не жартувати

gaz

Близько півночі 16 березня мешканці третього під’їзду, що в будинку на проспекті Перемоги 13, відчули стійкий запах газу. На екстрений виклик терміново прибула аварійна бригада ПАТ «Херсонгаз», яка, аби уникнути трагедії, перекрила в під’їзді газовий стояк.

Як йдеться в офіційному повідомленні ПАТ «Херсонгаз», в згаданому під’їзді працівниками підприємства було зафіксовано виток газу із зачиненої квартири (відмикаючий кран закрито у квартирному тамбурі). Вже наступного ранку, 17 березня, газопостачання було відновлено в усі 36 квартир.

Завдяки пильності мешканців та оперативній роботі працівників ПАТ «Херсонгаз» вдалося уникнути нещасних випадків та надзвичайних ситуації. Але разом з тим у «Херсонгазі» нагадують усім користувачам природного газу про суворе дотримання правил безпечного користуванням газом у побуті, неприпустимість самовільного втручання у газову систему та заборону користування бездимохідними газовими колонками.

При відчутті запаху газу в будь-якому приміщенні слід виконати наступні дії:

  • негайно організувати провітрювання або протяг;
  • перекрити усі крани на газових приладах у квартирі (у приватному будинку слід перекрити кран вводу);
  • в жодному разі не користуватися електричними приладами: не вмикати вимикач світла, вимкнути холодильник та інші електроприлади, не курити та не користуватися приладами відкритого вогню (наприклад запальничкою). Не користуватися мобільним або стаціонарному телефоном у загазованому приміщенні;
  • в разі сильної загазованості приміщення повідомити інших осіб;
  • зателефонувати у службу газу 104 – цілодобово!