З любов’ю в серці до поета

Підведення підсумків літературного конкурсу, який носить ім’я новокаховського поета Анатолія Бахути, стало справжнім об’єднанням творчої інтелігенції Нової Каховки. А цього року зустріч у музеї-садибі поета, яка відбулася 1 серпня, стала ще більш теплішою й пройшла  у домашньо-затишній обстановці.

Так співпало, що цього дня відмічали ще й 25-річчя існування музею ім. А.Бахути.

Вузьке коло міських поетів, до якого приєдналися численні гості і запрошені, зібралося на подвір’ї садиби у тіні великого гіллястого горіху, який нібито огортав усіх єдиним настроєм – любов’ю і шаною до самобутнього бахутинського таланту.

На початку з привітальним словом виступив міський голова Володимир Коваленко, який повідомив про подарунок для музею – новенькі стільці для відвідувачів і поціновувачів творчості поета, які щомісяця збираються під дахом музею і обмінюються творчими задумами. Взагалі того дня директор музею Тетяна Лупашко була приємно здивована кількістю подарунків. Меценатська допомога завжди важлива і увага до проблем музею відчувається. Так, приватний підприємець Олександр Улітич зробив капітальний ремонт покрівлі у музеї, ректор університету «Україна» Георгій Севрюков презентував комп’ютерний системний блок і монітор, депутат Сергій Хоменко – принтер. І це не всі приємні несподіванки, які відбувалися під час зустрічі. Та головною інтригою дня було оголошення переможців конкурсу ім.А.Бахути.

Як розповіла начальник відділу культури і туризму Новокаховської міськради Наталія Зарудна, до участі у літературному змаганні подали заявки десять учасників і журі, не знаючи їхніх імен і прізвищ, оцінювало роботи. До речі, усіх конкурсантів представили публіці, а потім відбулося хвилююче розкриття конвертів з іменами переможців, якими стали Дмитро Кириченко і Людмила Марченко.

Під час нагородження переможців із 70-річчям привітали і голову журі Леоніда Марченко. Знаний херсонський поет і прозаїк Леонід Володимирович, як він зізнався, полюбив Нову Каховку за її привітність і спокій, у якому зовсім по-інакшому думається ніж у Херсоні.

Наприкінці зустрічі переможці конкурсу подарували публіці пісні, які виконали під гітару. А директор картинної галереї Олена Михайленко подарувала музею портрет Анатолія Бахути, виконаний аквареллю.

 

До цього додамо, що могила поета, яка знаходиться на міському кладовищі, зберігається у належному стані. Щороку її відвідують, покладають квіти та доглядають за нею. Напередодні вшанування поетичного слова Анатолія Бахути Тетяна Лупашко, Наталія Зарудна та редактор міської радіоорганізації Вікторія Деркач відвідали місце його поховання, а також вони віддали шану і поетесі Вікторії Смолій. Цьогоріч минає п’ять років з дня її смерті.