З опікунами та піклувальниками за “круглим столом”

Служба у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради днями провела  зустріч з опікунами та піклувальниками, які протягом 2016-2017 років взяли під опіку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Метою зустрічі було розширення обізнаності піклувальників в питаннях організації діяльності, пов’язаної з захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, змін в законодавстві, надання фахових рекомендацій. Всіх присутніх привітала начальник служби у справах дітей Оксана Поповиченко. Вона наголосила:  зустріч за «круглим столом» напередодні Дня матері та Дня сім’ї є символічною, бо присутні опікуни та піклувальники взяли на себе зобов’язання замінити посиротілим дітям родину, люблячих батьків. Поповиченко О.М. наголосила на тому, що завдяки небайдужості новокаховчан останні кілька років діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, залишаються зростати у родині, а кількість статусних дітей, які виховувалися у дитячих державних закладах, значно зменшилася.
Перед присутніми виступила завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Ольга Краснова. Вона надала роз’яснення чинного законодавства щодо пільг статусних дітей, нагадала про права та обов’язки опікунів та піклувальників. Всі учасники зустрічі отримали роздруковані методичні рекомендації, які допоможуть їм належним чином виконувати свої обов’язки.
Шляхи вирішення захисту житлово-майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, окреслила головний спеціаліст служби у справах дітей Катерина Короташ. Особливу увагу було приділено питанням збереження житла та майна дітей (спадщина, опіка над майном та житлом).
Інформацію щодо особливостей виплат опікунам, піклувальникам на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2017 році та оформлення субсидій сім’ям з дітьми пільгової категорії надала начальник відділу грошових виплат та компенсацій Управління праці та соціального захисту населення Неля Плохотнюк.
Спеціаліст Новокаховського відділу освіти Марина Скрипнікова  зупинилась на отриманні статусними дітьми освіти, важливості дотримання вимог Закону України «Про освіту»; розповіла про пільги на оздоровлення та отримання позашкільної освіти, про психологічну допомогу у разі виникнення конфліктів у родині.
Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Анна Кліщевська  детально розповіла про послуги оздоровлення та відпочинку для дітей пільгових категорій, умови отримання путівок до республіканських оздоровчих таборів, їх кількість у залежності від пори року; вік, з якого дитина може оздоровлюватися у таборах відпочинку; надала інформацію щодо кількості путівок, придбаних за місцевий та державний бюджет протягом року.
Фахівець із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана  Сулімовська  надала інформацію щодо послуг соціального супроводження.
Виступаючи зазначили важливість даної зустрічі, націлили присутніх на діалог і співпрацю з метою захисту прав дітей. Піклувальники поділились своїми проблемами, отримали відповіді на всі питання, які їх хвилювали.
Служба у справах дітей від щирого серця бажає усім опікунам здоров’я, благополуччя, взаєморозуміння та мирного неба над головою.

ДОВІДКОВО
Станом на 31 березня 2017 року на первинному обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради перебувають 134 статусні дитини, з них:
дітей-сиріт – 72,  дітей, позбавлених батьківського піклування – 62; 126 дітей влаштовані до сімейних форм виховання, що складає 94% від загальної кількості посиротілих дітей; під опікою державних дитячих закладів перебуває 6 статусних дітей.